No Mercy

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357

No Mercy e американска поп-група, составена од продуцентот Frank Farian (познат по скандалот со Мили Ванили) во Мајами, Флорида 1995 година. Се состои од Marty Cintron (роден на 24 септември, 1971 во Bronx, New York City), и близнаците Ariel и Gabriel Hernández (родени на 3 јуни, 1971) од Мајами, Флорида.

1995–1997:

Во 1996, No Mercy го издаваат нивниот дебитантски албум No Mercy (подоцна реиздаден во Европа под насловот My Promise) кој содржи два U.S. Billboard Hot 100 Top 40 хитови, "Where Do You Go" (кавер верзија на "Where Do You Go" од La Bouche, 1994), кој доаѓа до 5-та позиција. Следува "Please Don't Go", кој доаѓа до 21-та позиција. На почетокот на 1997, No Mercy ја издава "When I Die", кавер верзија на групата составена од Farian, The Real Milli Vanilli. Кавер верзијата на песната "Kiss You All Over", првобитно издадена од бендот Exile во 1978, стигнува до првото место на Hot Dance Club Play chart во 1998.

1998–1999:

Вториот студиски албум на No Mercy, More, ги вклучува песните "Hello How Are You", "More than a Feeling" (првично издадена од групата Boston) и "Tu Amor" (првично издадена од Jon B.)

2000–сегашност:

Во 2002, сингл изданието "Don't Let Me Be Misunderstood", соработка со Al Di Meola, е издадено како поддршка за третиот студиски албум.
Но продуцентот решава да работи на првиот албум на пеачот Daniel Lopes' ,Shine On во 2003 година. Бендот соработува со пеачот на истиот албум, во песната "Summer Angel".
Во октомври, 2007 година No Mercy го издаваат нивниот трет студиски албум Day By Day, под закрила на независна австралиска издавачка куќа Show No Mercy Entertainment Pty Ltd, а воедно и на iTunes.
На 16 декември, 2011 година No Mercy го издаваат синглот"Shed My Skin" во соработка со dance продуцентот Stan Kolev на iTunes.

Aлбуми:

No Mercy (29 oктомври, 1996)
Моre (август, 1998)
Day By Day (10 октомври 2007)

Синглови:

1995
"Missing"

1996
"Where Do You Go"
"When I Die"

1997
"Please Don't Go"
"Kiss You All Over"

1998
"Hello How Are You"
"Tu Amor"

1999
"More Than a Feeling"

2000
"Morena"
"Where Is the Love"

2002
"Don't Let Me Be Misunderstood" (featuring Ai Di Meola)




 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ги сакав овие кога бев тинејџерка. :) Посебно "Where Do You Go" ми беше доста често на рипит.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ова иде во надгледување :D

Крадев постери од другарки за да лепам дома еееееј! До толку ги сакав момциве :D. Мислам дека она не забележа дека и фалат постери, имаше премногу, и тоа дупликати на дупликати итн. Ми беше срам тој период јавно да набавам женско списание (остај што ради постерите ќе го земав) :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom