Nelly Furtado

Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
Vo posledno vreme Nelly Furtado dosta se pokaza na svetskata muzicka scena.Licno mene mnogu mi se dopaga nejzinata muzika....a na vas?
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Убава пејачка со добар глас.Последниве години доста се воздигна.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
И мене ми се допаѓа тоа што го прави.Албумите,песните,гласот и изгледот и се чиста петицаigra:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Посебно ми се допадна изведбата на "Say it right" на концертот посветен на Дајана, имаше внесено многу емоции ... беше едноставно СУПЕР како и Нели :vozbud: :drk:.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Интерсно звучат нејзините песни само поради продукцијата на Timbaland, а воедно и заради соработката со Justin Timberlake, пред да почне нејзината соработка со двајцава наведени таа немаше некоја голема публика ... Искрено само инструменталите и продукцијата вредат, ама нели она пее на нив ... значи мора да се пофали.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Мене баш ми се допаѓа така симпатична е а песните воопшто не и се лоши. Од најновиот албум највеќе ми се допаѓа онаа All good things come to an end
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Прва песна што и слушнав беше Манеатер од 2006 и некако ја мразев мн..али со тек на време доналдирав повеќе песни како "All good things.."
"Somebody to love", "Say it right" i уште некои и мн. ја сакам како пејачка.. бтв сега е трудна мислам со 2ро дете
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
807
Интерсно звучат нејзините песни само поради продукцијата на Timbaland, а воедно и заради соработката со Justin Timberlake, пред да почне нејзината соработка со двајцава наведени таа немаше некоја голема публика ... Искрено само инструменталите и продукцијата вредат, ама нели она пее на нив ... значи мора да се пофали.
Ќе се сложам со ова, пред да има соработки со Тимбаланд, беше популарна но не толку колку сега, имаше некои фини песни само што мене баш и не ми се допаѓаа (Try, I'm Like A Bird, Forca). Затоа сега овие се супер!
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
mene iskreno mi se dopagase stariot imidz na neli frutado ko peese i'm like a bird ili Forca ili kako so bese edno hitce turn off the lights. Togas mi bese najsimpaticna i mislam deka poveke gi istaknuvase svoite glasovni sposobnosti. Ama peaople are strange i se menuvaat taka da toa e toa.
ne velam deka sega ne e dobra peacka ama togas poveke me bendisuvase.:smir:
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Супер е девојката,многу го сакам првиот албум WHOA NELLY!.Исто и вториот албум Folklore имаше неколку убави песни. Не ја сакам Maneater :nenene: дефинитивно лоша песна.Te Busque ми е убава и нормално Say It Right ееее прекрасна. Поинтересна ми беше порано кога го издаде првиот албум и песните беа поинакви.И уште ова,зошто русокоса ,зоштооооо??????
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Mene pokje mi se dopagjase nejziniot star stil.ama ok e ne e losa.Zavisi sekoj razlicen vkus ima za muzika.
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
и знам само една песна, Форца чинам се викаше. мислам дека беше химна на Европското во Португалија и кога да ја пуштав играва на компјутер песнава се вртеше. инаку не сум запознаен со нејзиниот имиЧ околу кој полемизирате погоре.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Супер си е пејачката, супер хитови и спотови прави само напред за Furtado :vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom