Ne-Yo

  • Креатор на темата GucciMane
  • Време на започнување
G

GucciMane

Гостин
Верувам дека повеќето од вас барем имате слушнато за него :smir:
Според мене еден од најдобрите r'n'b изведувачи моментално.. :)

Enjoy...











И многу многу други :) тука може и да ги споделуваме новите негови песни, секако ако има и други почитувачи на ликот и делото на Ne-Yo.. :vozbud::pos2:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
807
Леле луѓе дај намалете со ембедирани видеа! Страницава ми се вчитува 100 саати!
Ставете само линк до видеото па кого го интересира, ќе кликне и ќе го изгледа. :)

On-topic:
порано му ги сакав песните, сега веќе не. Кога ќе почне некоја песна што тој ја испеал или искомпонирал, веднаш препознавам. Му го симнав последниот албум и безмалку ниедна песна не ми се допадна и оттогаш навака не следам многу што се случува со него, башка Beautiful Monster толку ја утепаа од пуштање на радио што мислам дека и во сон почна да ми пее.
 
G

GucciMane

Гостин
Леле луѓе дај намалете со ембедирани видеа! Страницава ми се вчитува 100 саати!
Ставете само линк до видеото па кого го интересира, ќе кликне и ќе го изгледа. :)

On-topic:
порано му ги сакав песните, сега веќе не. Кога ќе почне некоја песна што тој ја испеал или искомпонирал, веднаш препознавам. Му го симнав последниот албум и безмалку ниедна песна не ми се допадна и оттогаш навака не следам многу што се случува со него, башка Beautiful Monster толку ја утепаа од пуштање на радио што мислам дека и во сон почна да ми пее.
Добро де не се нервирај :)
иначе да, последниов албум не му е нешо посебно :nenene:
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
287
Поени од реакции
236
За пеење и добар R&B знаеме дека го бива, еве една добра трака шо случајно дознав дека е напишана од него (текст и музика).
https://www.youtube.com/watch?v=Fp5puwVA7-E
Не згрешив шо ја ислушав цела ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom