Mumford & Sons

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дечкиве изминативе недела -две ми се прав хит, иако веќе некој период си ги слушам, само овие недела-две ми се нон-стоп на repeat, па ме интересираше дали има и друг некој на форумов кој ги слуша, или ја сум само исклучок.:icon_mrgr:

Mumford and Sons се англиски фолк рок бенд. Бендот се состои од Маркус Мумфорд, Бен Ловет, Винстон Маршал и Тед Двејн. Формирани се 2007, а оригинално доаѓаат од западен Лондон.

До сега имаат издадено два албума:
1. Sigh No More (2009)
2. Babel (2012)

Имаат и уште два албуми во живо.

Најпознати хитови им се:





А мои омилени ми се:



Ваши мислења?
 
Член од
9 март 2010
Мислења
368
Поени од реакции
372
Според мене се дефинитивно најдобар бенд на денешницава, едноставно немаат лоша песна... А фаворити од новиот албум ми се The Boxer, Below my feet, Babel и I will wait :)

И не доаѓаат нигде во близина наскоро :(
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Уфф...
Баш се готвев да отворам теми за момциве и Imagine Dragons. Ме претрка. :) Инаку нивната музика едноставно ја обожавам. Иако не ги знам од одамна, дали пола година, песната I will wait ја видов случајно на MTV и си викам тоа е тоа. Таков стил си барам одамна. Има некоја позитива во нивните песни иако не сите текстови им се такви. Многу ги слушам.

 
C

Celsius

Гостин
Екстремно добар бенд. Од музика до текст море од А до Ш.
I will wait и Whispers in the dark ми се фав. иако сите песни им се одлични.
нешто интересно:
Some of their songs have resulted from a challenge they call the "10 Song Game." Basically, they give themselves a set period of time in which the members must write 10 songs each without any criteria for quality. The Babel track "Reminder" was a result of this game.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Интересен бенд, иако не по мој вкус. Имаат голем успех низ светов, што е чудно за таков вид на музика. По малку ми е слична секоја песна на друга но ок, не сум навикнат на таков звук.

Коа ги слушам, мислам дека вака изгледаат. Пуштета песна нивна и гледајте го гифов и ќе сфатите. :D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
:pos: Хахах, леле, ја отварам темава и си кликнав на Awake My Soul дека многу си ја сакам и скролам надоле и налетав на гифов...:pos: Стварно иде во ритамот на музиката...:ROFLMAO:

Како и да е, мене ептен ми се фини, текстовите им ги сакам многу.

На пример, во Awake my soul делов е совршен:
In these bodies we will live,
In these bodies we will die
Where you invest your love,
You invest your life...

Во Winter Winds, пак:
And my head told my heart
"Let love grow"
But my heart told my head
"This time no
This time no"

We'll be washed and buried one day my girl
And the time we were given will be left for the world
The flesh that lived and loved will be eaten by plague
So let the memories be good for those who stay
:love:


Стварно им ги сакам текстовите... Ќе си ги постирам од време на време во темава, чисто онака, за да ја красат.:oops:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom