Modern Talking

C

Cool Hand Luke

Гостин
Ги слуша ли уште некој овие емотивци ипол? За убаво расположение, за релаксирање се прва лига. Само неколку песни не ми се свиѓаат.


You can win if you want
If you want it, you will win
On your way you will see
that life is more than fantasy
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.081
Поени од реакции
4.576
Potpolno se soglasuvam.Nivnata muzika ostavi dlaboka traga vo 80' bidejki bese vo samiot vrv spored kvalitetot.I ne samo Modern Talking,90% od muzikata vo toa vreme stana evergrin koj ke se slusa zasekogas a od denesnava muzika nema da ostane ni najmala traga vo narednite godini sto prestojuvaat.
 
S

StormRage

Гостин
не ги слушам многу многу ама имаат некој добри релаксирачки песни
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Од нив позната ми е онаа наш Сашо што ја препеа No face, no name, no number :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Имаат некои фини песни ама не ми се особено впечатливи, не сакам многу музика од 80-те.
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Хмм од нив ја знам само „Мaria“ и интересна ми е некако ко за на плажа, сонце и типче на гитара да ми ја свири:pipi:

А не сум се заинтересирала повеќе за нивната музика,баш мислев дека се само со еден хит:kesa:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Имаат песна за мене.:pipi:
И тоа прекрасна песна.

Други песни не им знам,искрено.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41

Убава песничка:)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.701
Поени од реакции
22.046
ММЕ во принцип обично не сакам вакви поп-денс бендови оти ми се тралалајќи. Ама па Modern Talking ги слушам, веројатно затоа што релаксирачки ми делуваат, пријатно и опуштено. Не можам да кажам дека се креативни и дека нивната музика има некоја посебна тежина ама поради доброто расположение давам глас за.
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Ги слушав као мал

 
D

DeviL_32`

Гостин
Супер песни...најмногу ми се допаѓа Brother Louie :smir:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.898

Немам многу песни од нив, ама општо ја обожавам музиката од 80-тите, кога се појавија еден куп групи кои испеаја по неколку хитови па ги снема. Денес не можат да испеат ни еден хит па со години не се симнуваат од ТВ, ама тоа е друга приказна.

80-тите, закон...
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
сите песни им се прекрасни, а оваа ја сакам посебно од сите:
[video=metacafe;1554528/modern_talking_youre_my_heart_youre_my_soul/]http://www.metacafe.com/watch/1554528/modern_talking_youre_my_heart_youre_my_soul/[/video]
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Аууууууууууу една од моите омилени групи, штета што не работат веќе заедно, а ова денешно ѓубре не им е ни до колена
LOVE THEM
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Еј какво добро потсетување ми дојде темава за нив да си слушнам нешто. Во мојот мобилен кој изобилува со музика имам цел албум од нив и некои останати песни исто така од нив кои доста ги слушам и навистина ми се допаѓа нивната музика.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom