Moby

  • Креатор на темата StormRage
  • Време на започнување
S

StormRage

Гостин
Седам дома, вртам траки од Моби и ми текна... нема тема на кајгана и решив да има
Поќе од 20 години е на музичка сцена, пее, свири гитара, бас гитара, тапани и конги и клавијатури, исто диџеј... човеков е чудо, неговите траки (бар за мене ) се уметност.
има 10 албуми со се годинешниот :)
има ептен измешан стил, експериментира многу со неговата музика а сепак звучи добро :)
еве неколку попознати негови траки:
 
S

stefi

Гостин
Го обожавам, сеуште егзистира со оглед на њу вејв поп музиката кои многу ги натера да си го сменат стилот. Уште ја има креативноста :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Моби одамна си го промени стилот и се приклучи на комерцијалната багра. Да се потсетиме на некои негови стари рејв химни.

Фактот што во 95-та правеше турнеја заедно со продиџи кажува за тоа колку се променил.


 
S

stefi

Гостин
Добро, стана популарен ама музиката неможеш да му ја споредиш со никој друг.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Толку многу се измени, но сеуште е уникатен. Едноставно генијален.
1997 направи насловна нумера за James Bond - Tomorrow never dies
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Браво за темава, Моби е ѕвер и музиката му е многу јака.. Татко ми многу го сака :) Porcelain, Extreme ways, Why does my heart feel so bad, Lift me up, Natural blues (y)(y)(y)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Моби,некогашниот панкер е веројатно најдобриот музичар меѓу социолозите. Тој хард рок и електро призвук шо го имаат неговите песни ептен ме бенидсува. Нема да се осмелам да постирам песна од него ( да не ми е криво после) али еве некое сликиче шо го собрав од нет , може :






П.с Не знам дали ради спотовите, али имам чуство како да не е од овој свет , а вие шо викате ?​
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Да не допри ова мелодија до некој јас не би го рачунал за човек. Емоции во изобилство, според мене една од најстрашните иако не толку познати песни на моби
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241

Lordy don't leave me, all by myself​
Good time's the devil, I'm a force of heaven​
Lordy don't leave me, all by myself​
So many time's I'm down, down, down​
So many time's I'm down, down, down with the ground​
Lordy don't leave me, all by myself​
Whoa, in this world​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom