Manowar

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Што мислење имате за MANOWAR ???
Јас имам само 4 збора за нив: The Kings Of Metal
А вие?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Леле темава е закон. Мановар рулеѕ. Најдобра песна Die for Metal
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Warriors Of The World United, Kings Of Metal, Brothers Of Metal, Carry On ...
Текстовите се закон!!!
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Заборавив да додадам.
Hymn of the immortal warriors
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Manowar, не се сеќавам како точно се запознав со нив. Мислам дека сестра ми собрала од некој другар цд, и тоа оригинал, со се памфлети и што не, слики еден тон од викинзи. Ептен ме привлекоа самите слики. Епски, и во комбинација со песните ме спотераа во еден викиншки филм. Во кој и ден денес сум коа ги слушам Manowar.

Точно е дека Joey DeMaio е гооолем егоиста, ама да не е таков он, сеа Manowar немаше да биде тоа што е. Им го гледав последното ДВД The Absolute Power, и на секоја сцена, и песна се ежев. Посебно кога на сцена ке се појават сите поранешни членови и ке ја пејат Battle Hymn, една од најепските метал песни. А во први редови на концертот, луѓе се собрале горди што се на концертот, а битен момент беше еден пар, гушнат, и машкото и женското во солзи додека гледаат како ја свират Battle Hymn. За таков момент вреди и ја да ги видам (ги пропуштив оваа година поради Type O Negative).

На многу луѓе им сметаат луѓе ко Joey, човек кој што си тера свој филм. Ама ситетие луѓе можат да се ебат у гз и да си слушаат друг бенд. Неговата визија за еден бенд е "Никогаш да не ги изневериш и разочараш своите фанови".
Eric Adams - заедно со Брус Дикинсон се на врвот во метал музиката како вокалисти.
Scot Columbus - чоекот има специјален челичен сет на тапани зашто другите обични сетови се расипуваат од негово лупање (Мит или вистина?!?)
Karl Logan - одлично образован гитариста кој што го продолжува тоа што го правеше Ross "the Boss" во бендот.

Manowar се еден од тие беднови кои што имаат свој звук. Исто како кога ке слушнеш песна од Мејден, и знаеш дека тоа е песна на Мејден. Toa се Manowar. Име во металот. И дефинитивно следна моја тетоважа е

 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
И јас имам неколку збора за нив:
the Kings of Gay Metal!
Друже, ова е најкич фраза што постои меѓу металци. А уште погеј е кога ја употребуваат а без да кажат бар у 5 реченици зашто еден бенд е геј. Затоа не биди ти геј.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Друже, ова е најкич фраза што постои меѓу металци. А уште погеј е кога ја употребуваат а без да кажат бар у 5 реченици зашто еден бенд е геј. Затоа не биди ти геј.
Брааааааааааааааат заборавив да ти кажам. Мановар се бенд кој исто така имаат голем респект кај наци скинерите:) Поради тоа што пеат за Нордиската митологија:) Ама не се сепак нацисти:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom