Lyoness

Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Здраво дечки сакам да прашам неколку прашња во врска со Lyoness.
Јас по професија сум интернет маркетинг работам веќе 3-4 години.

Е сега од другар слушнав за Lyoness. Знам како работи таа пирамидна шема. Па ме интересира само неколку прашања.

Слушнав дека Lyoness се отвара во Индија така да пирамидата во Индија е празна, исто така и Mastercard е сега поврзано со Lyoness и се користи во Индија.

Индија е голема и сиромашна земја, така да рекламирање е ефтино, премногу ефтино. И нема да ми е тешко да соберам од 5,000 до 10,000 активни корисници месечно со многу мал буџет.

Е сега мои прашња

*Дали може некој преку Lyoness да се регистрира online преку мој реф линк. Дали може за картицата да аплицира преку интернет? И ако не е online, како се знае дека е преку мене?

*Колку процент зимам ја од прилика за некој што ќе купува преку картицата што е издадена од мене.

И ако може некој да стаи цела датотека како се функц.

Позз
 
C

cige

Гостин
Здраво дечки сакам да прашам неколку прашња во врска со Lyoness.
Јас по професија сум интернет маркетинг работам веќе 3-4 години.

Е сега од другар слушнав за Lyoness. Знам како работи таа пирамидна шема. Па ме интересира само неколку прашања.

Слушнав дека Lyoness се отвара во Индија така да пирамидата во Индија е празна, исто така и Mastercard е сега поврзано со Lyoness и се користи во Индија.

Индија е голема и сиромашна земја, така да рекламирање е ефтино, премногу ефтино. И нема да ми е тешко да соберам од 5,000 до 10,000 активни корисници месечно со многу мал буџет.

Е сега мои прашња

*Дали може некој преку Lyoness да се регистрира online преку мој реф линк. Дали може за картицата да аплицира преку интернет? И ако не е online, како се знае дека е преку мене?

*Колку процент зимам ја од прилика за некој што ќе купува преку картицата што е издадена од мене.

И ако може некој да стаи цела датотека како се функц.

Позз
Треба да собереш едно чудо реферали, и кога тие ќе направат заедно повеќе од 300.000 денари во Лајон Ес продавници тогаш ти ќе зимаш 0,5% од нивните пазарења.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
kolku povike korisnici ke zaclenis , i kolku povike tie korisnici ja korsitat lajones kartickata tolku podobro za tebe,povike pari se prefrluvaat kaj tebe
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
699
Поени од реакции
680
Ко некоја секта се, еден колега проба да ме „зачлени“ и одвај го откачив. Јеховини сведоци вода можат да им носат
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Каква епска глупост. Па плус имаше и нешто да инвестираш пари 500-1000 евра. Тоа е уствари целата поента ова да те залаже со трошките попуст и на крај да инвестираш и враќање парите никад. Ќе зимам ја купони за да пазарам во Веро. Па дали се нормални. Уште кога ќе ми текне дека на почеток еден познаник ме убедуваше да се зачленам пошто кај и да е ќе станел лајонес партнер со ЕВН и добиваш попуст на сметка за струја.. Мислам WTF?!
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
За дури да стигнеш да правиш пари од тоа треба да имаш армија позади кои ќе работат за тебе. Ова ти е жива превара!!!
 
S

silmarillion

Гостин
Bidejki ima nekakva galam okolu Lajones vo vrska so koristenje na istite vo Makpetrol: ne znam koj ja pustil prikaznata (verojatno gazdata na Lajones DOOEL) no tie imaat zemano kartici za tocenje gorivo od Makpetrol za svoite nekolku vozila pa verojatno ocekuvaat da dojde do prebivanje na pobaruvanjata pomegju Lajones Dooel i Makpetrol AD. Demek, eve sme vi pratile kupuvaci so Lajones kartici da tocat gorivo na pumpa kaj vas i imate tolku i tolku profit pa e fer da se vozime nie gaga. WTF? Verojatno Andrea ne e glup tolku da prifati....
Класика Македонец звани google:)) по тебе да не е праен google? Од вакви амеби ни пати државата без разлика за кој сегмент од животот станува збор.

На страна ветувањата за заработки, очигледно на Македонецот испод част му е да извади картичка за евиденција на негово купување за добие попуст на нешто што и онака ќе го плати.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Веќе една година имам Лајонес картичка, ама искрено не ја користам многу, пошто во мојот град Кочани нема многу места каде може да се користи. Дури ме зачуди неодамна кгоа купував во еден бутик што имаше Лајонес, ми рекоа дека им ја отакажале соработката.
 
Член од
3 септември 2012
Мислења
7
Поени од реакции
3
Секој различно ја разбира работата ,некој се многу нападни да зачленат и не го познаваат доволно бизнисот. Јас се занимавам со ова не е толку лесно ,но нема граници и може да се профитра сум сретнал многу луѓе кои мислат дека е превара бидејќи не им е објаснето убаво.
Ако некој го интересира нешто нека пише коментар.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
zapoznat e nekoj so ova nesto kako najnovo e
da dadis pari vo lajones otprilika okolu 2000-3000 eu i neznam tocno ke imas golemi prednosti , ne sum bas vo tek
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
zapoznat e nekoj so ova nesto kako najnovo e
da dadis pari vo lajones otprilika okolu 2000-3000 eu i neznam tocno ke imas golemi prednosti , ne sum bas vo tek
Подобро пукни ги тие пари на 2 коефициент, имаш сега Ролан Гарос или Европско во фудбал ако си малку потрпелив, врзи ги Франција и Германија и имаш чисто дуплирање за 2 дена без да трчаш и да бараш affiliates и да му го наполниш џебот на некој пирамидар.

Еве половина од 2016та помина и уште чекаме да експлодира соработката со Мастеркард. Едно другарче уште пред 2 години ми кажуваше како тоа на 5ти ноември 2014 ќе се случел глобален бум, редици ќе имало за вадење на Лајонес картички......:pos:
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Подобро пукни ги тие пари на 2 коефициент, имаш сега Ролан Гарос или Европско во фудбал ако си малку потрпелив, врзи ги Франција и Германија и имаш чисто дуплирање за 2 дена без да трчаш и да бараш affiliates и да му го наполниш џебот на некој пирамидар.

Еве половина од 2016та помина и уште чекаме да експлодира соработката со Мастеркард. Едно другарче уште пред 2 години ми кажуваше како тоа на 5ти ноември 2014 ќе се случел глобален бум, редици ќе имало за вадење на Лајонес картички......:pos:
Очекувал да му помогнеш да привлече повеќе нови корисници на Lyoness.

Точно е дека ти следува попуст со Lyoness картичка низ целиот свет, ама следува и добра заработувачка за тој кој/таа која те убедил(а) да се зачлениш и да извадиш Lyoness картичка.

Колку повеќе користиш попуст преку Lyoness картичката, толку повеќе следува заработувачка за него/нејзе, па така, колку повеќе нови корисници на Lyoness успее да ги зачлени, но истовремено и колку повеќе компании успее да ги убеди да почнат да нудат попусти преку Lyoness, толку повеќе заработувачка следува за него.

Ама Македонците не се таков тип на луѓе кои веруваат во глобално достапни попусти, па затоа во ноември 2014 не се случи тој глобален бум. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom