Lyoness

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Доволно е картичката да ја поделиш на 10-15 луѓе. Па од нив ќе се рашири на 40, па 100, па 200......
теоретски да, ама колку од нив ќе ја користат додека пазарат?
Ти менува нешто многу во животот месечно да заштедиш 200 денари?[DOUBLEPOST=1465213508][/DOUBLEPOST]
За 6 месеци. Ако вложиш труд да се замараш и да им објаснуваш на луѓево каква е добивката околу бизнисов на подолг период можи доста да се профитира.

Замисли да имаш 1000 под тебе. За 5-10 години кога картицава ќе можиш да им ја покажиш на секој можен продавач, ќе зараборуваш многу.
Теоретски секој бизнис план функционира, во пракса малку послабо.
1000 не се прават така лесно, посебно не 1000 кои ќе пазарат и ќе ја користат картицата, попис на население со делење на картици може лесно да правиш, ама колку ќе ја користат.
Вакви пирамиди имаш еден куп, scnet според мене е уште подобра варијанта од лајонес, јас лично пазарам многу често во тинекс, секој месец плаќам струја (0.5% на евн трансакциите), парно, лукоил, телеком, стокомак....
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2008
Мислења
27
Поени од реакции
1
Најбогатите бараат и градат мрежи (на контакти, партнери и пријатели), сите останати бараат работа.
Роберт Кијосаки

Ако некој верува во цитатот од Роберт и сака да направи нешто за да заработува плус, слободно нека ми пише, ќе седнеме и ќе видиме дали можеме да си помогнеме во рамките на Lyoness. ;)
 
G

Goldie

Гостин
Најбогатите бараат и градат мрежи (на контакти, партнери и пријатели), сите останати бараат работа.
Роберт Кијосаки

Ако некој верува во цитатот од Роберт и сака да направи нешто за да заработува плус, слободно нека ми пише, ќе седнеме и ќе видиме дали можеме да си помогнеме во рамките на Lyoness. ;)
Веруваме во цитатот дека најбогатите градат мрежи каде што ќе уловат илјадници идиоти па на нивниот труд ќе си прават милиони додека идиотите ќе собираат трошки
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.240
Поени од реакции
4.433
Кoј бе ги учи oвие нa мaркетинг?

Стaнувa еднo типче стигнaл дo 4-5нивo и зaрaбoтувaл 2000-3000 еврa месечнo и викa дaли имa тукa некoј без нoзе
Дoбрo, знaчи немa

И пуштa еднo видеo нa кoе чoвек без нoзе игрa брејк денс и зaвршувa видеoтo и викa зaмислете кoлку е тешкo чoвек без нoзе дa игрa брејк денс, a кoлку е леснo дa јa пoнудите бесплaтнaтa лaјoнес кaртичкa :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

И oвие екипaвa негoвa вaљдa тaкaaaaaa е кo нa митинг дa се
Се нaсевaм дечкoтo шo гo снимaше ќе јa пушти oвaa снимкa :D

Нaместo дa кaже еднoстaвнo бесплaтнa е, препoрaчувaјте јa, oвoј прoбувaше дa се нaпрaи интересен:busi:
И јa кaј сум тргнaл сo oвие, мoре тргнaв пo умoт нa еднa, тешкo е дa и речеш не, сеa се мислaм кaкo дa и кaжaм декa не ме зaнимa oвa:icon_lol:
 
C

cige

Гостин
сеa се мислaм кaкo дa и кaжaм декa не ме зaнимa oвa:icon_lol:
Сега смејсе, ама кога макпетрол, жито и веро ќе се преместат на картичка, а веќе некој друг им дал картички на твоите најблиски, тогаш ќе плачеш.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Сега смејсе, ама кога макпетрол, жито и веро ќе се преместат на картичка, а веќе некој друг им дал картички на твоите најблиски, тогаш ќе плачеш.
kako toa na karticka, de objasni
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Сега смејсе, ама кога макпетрол, жито и веро ќе се преместат на картичка, а веќе некој друг им дал картички на твоите најблиски, тогаш ќе плачеш.
Па на scnet ги имаш и овие и уште еден куп продавници (стокомак, мобилни оператори, веро, тинекс.....), ако имаш до толку раја што прави промет таму оди си на scnet, ако не смениле барем и картиците им се ефтини, за разлика од лајонес кај што една година нема картицата да ја изадиш.
 
C

cige

Гостин
kako toa na karticka, de objasni
Моментално работат со ваучери, ама набрзо ќе се преместат на картичка како и сите останати трговски партнери.[DOUBLEPOST=1468997157][/DOUBLEPOST]
Па на scnet ги имаш и овие и уште еден куп продавници (стокомак, мобилни оператори, веро, тинекс.....), ако имаш до толку раја што прави промет таму оди си на scnet, ако не смениле барем и картиците им се ефтини, за разлика од лајонес кај што една година нема картицата да ја изадиш.
Смешно е Lyoness да го споредуваш со scnet. Во scnet кешбекот е фиксен 0.5%, а во Lyoness има и до 6%, плус пресметки од балансна програма, лична, кариерна.... А недајбоже кога ќе почне исплатата од националните облаци, тогаш ќе биде масакр.
 
Последно уредено од модератор:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Моментално работат со ваучери, ама набрзо ќе се преместат на картичка како и сите останати трговски партнери.[DOUBLEPOST=1468997157][/DOUBLEPOST]
Смешно е Lyoness да го споредуваш со scnet. Во scnet кешбекот е фиксен 0.5%, а во Lyoness има и до 6%, плус пресметки од балансна програма, лична, кариерна.... А недајбоже кога ќе почне исплатата од националните облаци, тогаш ќе биде масакр.
Плескај со рацете таму ко на митинг и сонувај јахта, море и плажа, ако дај госпо можи и карта за на базен ќе извадиш ;)
 
G

Goldie

Гостин
Моментално работат со ваучери, ама набрзо ќе се преместат на картичка како и сите останати трговски партнери.
И што ќе смени тоа ? Пак кешбекот ви е 1% или на 20.000 потрошени во жито и макпетрол ќе ви вратат смешни 200 денари :D
За толку „заштеда“ никој нема да се замара да трча по банки да става пари на лајонес картички
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Еве ви нешто слично со разно-разни пирамиди...

KRAJ VELIKE PREVERE

HERBALIFE mora platiti 200 milijuna dolara i promijeniti poslovni model. To je nagodba na koju je kompanija pristala kako bi izbjegla sudski proces zbog navoda američkih federalnih regulatornih agencija, koje su Herbalife optužile za laganje o tome da se ljudi mogu brzo obogatiti prodajući njihove proizvode

Američki regulatori žestoko su se obrušili na Herbalifeov poslovni model, navodeći kako je kompanija navodila ljude da postanu distributeri njihovih proizvoda zavodeći ih brošurama punim vila, luksuznih automobila i brodova.....
 
C

cige

Гостин
И што ќе смени тоа ? Пак кешбекот ви е 1% или на 20.000 потрошени во жито и макпетрол ќе ви вратат смешни 200 денари :D
За толку „заштеда“ никој нема да се замара да трча по банки да става пари на лајонес картички
Постојат 11 видови на исплата, ова ти што го кажуваш е само еден вид.
 
C

cige

Гостин
тоа се тие групи, лајонес, хербалајф, јеховини сведоци...
Тоа се тие неинформирани модерни робови, самозаробени, што не им иде на крај памет дека може да заработат повеќе од 200 евра месечно. Незнаат и незнаат дека незнаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom