Ludacris

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ne znam za vas ama mene mi e zver coekon. Ama imam samo edna zabeleska. Toa so go smeni stilot na oblekuvanje go smeni stilot na negovata muzika ama pak e dobra.

Abe nekoj da ne gi ima site albumi na LUDA
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Zs ne ti se sviga ili
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
super e Luda '' at the top the game'' е сеа 5ка е и подобро изгледа со новата фризура. Jaс сум голем негоФ фан и ги имам сите албуми песни миx тејпови итн. итн
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
hoody напиша:
hmmm. Po site tvoj postovi mozeme da doznaeme deka si golem komercialen fan. Bravo, nemas vrska od hiphop...
што има лошо у тоа? секој си сака одреден стил и правец? зашто дискриминираш? за јас да ти вратам? да ти кажам дека си ______ поради тоа што слушаш hc?
Kocka напиша:
epa da neznaes so da slusas!!!!
не, ти знаеш. од кај ти е оваа пресуда жити мене... како можеш да судиш така?
едит. онтопик -)): го слушам чат-пат, океј е чоекот, добар глас има-)
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Abe dobro de i jas ne slusam samo eden stil na muzika. Treba da si slusate so vi lezi na dusa i vi se slusa. Jas na primer slusam Rap, Rock, Pop, R&B i drugi pesni ama pak povtoruvam koi mi lezat
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Ne go sakam mnogu mnogu, nitu go slusam. Najveke si go sakam i slusam 2Pac "Oldschool". :P
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
koj rece deka slusam hc bre kengurac?
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
hoody напиша:
koj rece deka slusam hc bre kengurac?
па ако не си хард корец, не си играорец, не си комерцијалец.. шо си? објасни ми. и дефинирај ми го поимите.
и да, пишувај што сакаш. никој не ти забранил.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Stvarno aj kazi so slusas. A i bez navreda za nekoj ama temava e za LUDACRIS a ne za toa koj so slusa. Mene iskreno gajle mi e za covekot dali slusa metal ili bilo sto.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Mlad_man напиша:
Stvarno aj kazi so slusas. A i bez navreda za nekoj ama temava e za LUDACRIS a ne za toa koj so slusa. Mene iskreno gajle mi e za covekot dali slusa metal ili bilo sto.
така е де. ама слушнале еднаш олдскул и мислат го фатиле Господ за мад... како и да е, темава е како што викаш, а не да се докаже дали фифти е боље од овој, па трет ќе каже е не, баса бас е боље и од двајцата итн. и не треба да солат памет за тоа кој шо и каква музика треба да слуша или дали се разбира или не. остај ги период на бубуљици им е, ќе им помине. -))
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
abe nemozete da zborite za hc za underground koga samo komercijala slusate!pozdrav
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Kocka напиша:
abe nemozete da zborite za hc za underground koga samo komercijala slusate!pozdrav
абе репер, па кој збори бе за ха-це и андер? ти си тој што се вметнува во комерцијалните теми! шо ги труеш "комерцијалните" теми со твои ха-це глупости? ја влагам кај твоите "хардкор" и андерграунд теми за грејвдигаз и џа рул? -НЕ! шо си нашол овде да солиш памет? си немате граници ало! ако слушаш тоа, држи се у твоја територија!
затоа, ти од сега во андерграунд, а ја и моите истомисленици ќе постираме во комерцијала и сите среќно ќе живееме.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
What'cha gonna do...
ACT A FOOLLLLL

Спајдер знае за што зборам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom