London Grammar

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Време е и овој бенд и неговите фанови да си добијат посебно катче на нашиот форум.



Британски трип-хоп (електронски) бенд, според мене откриче за 2013. Се карактеризират со неверојатна мелодија, меланхолични звуци и неверојатни вокали. "If You Wait" е нивниот деби албум кој излезе на 9.9.13, последниве два месеци постојано излегуват нови синглови, кои се #1 хитови низ радио станиците. Досега издадените синглови: "Wasting My Young Years", "Sights", "Nightcall", "Strong", "Metal & Dust" и "Hey Now".

Имат и соработка со Disclosure, песната "Help Me Lose My Mind".

И најважното "Devil Inside" е нивната нова песна, т.е преработка на истоимената на INXS од 1989 година. Песната е дел од официјалниот саундтрак на четвртата сезона на "Game of Thrones".

 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
И Nightcall им е преработка на истоимената од Kavinsky (OST, Drive).

Без разлика, според мене, фантастичен бенд, се надевам само дека нема да бидат one album band.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Оди лондонска граматика.

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: n/a

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Каков глас има и она сама не е свесна :rolleyes:
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Од неодамна се најдоа и во мојата плејлиста. За нив слушнав пред неколку месеци ама не се заинтересирав баш да ги преслушам и не знам што ми текна пред некоја недела да побарам нешто и од тогаш не ги тргам од плејлистава. Нешто ново и `освежавајуче` за мене. :cool:
Оваа песна не можев да ја извадам од глава со денови.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: n/a

Kajgana Shop

На врв Bottom