Leona Lewis

Најдобра песна испеана од Leona???

  • Bleeding Love

    Гласови: 10 66,7%
  • Better In Time

    Гласови: 2 13,3%
  • Forgive Me

    Гласови: 1 6,7%
  • Run

    Гласови: 2 13,3%

  • Вкупно гласачи
    15
  • Гласањето е завршено на .
Член од
22 ноември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
3
Се чудев дали да ја отворам темава и на крајот решив да. :wink:

Значи девојкава деновиве навистина многу ме инспирира буквално со се на неа и во неа. Дури мислам дека моментално на странската музичка сцена како на пример MTV i MTV Adria како и на сите светски признати топ листи од неа подобар женски вокал нема. Да не зброувам за изглед зошто како што беќе знаете сите девојката изгледа ТОП, и прави некои движења кои се 100% природни (барем така изгледаат) и толку многу интересни, а тоа ја прави и неа самата интересна.
Ако некој го дели моето мислење нека пише. Ако не пак нека пише да разјасниме некои работи :D (мала шала).

П.С. Мислам дека Leona дефинитивно заслужува место на форумоф.
:helou:
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Гласав за Bleeding Love затоа што најмногу ми се свиѓа. Оваа Run не ни ја знам.:toe:

Девојката има стварно убав глас, ама не и најдобар. За убавина, не ми е нешто убава, на моменти ми е грда, на моменти слатка. Ептен невино ми делува. :)
Али у секој случај добра пејачка која има прекрасни балади.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
3
Run е најнова (препеана) ја вртат неделаава на антена.
Затоа и е убава, Зашто е невина :) .
Кој има подобар глас од неа? Мислам според тебе!:helou:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Па Bleeding love дефинитивно и е најдобра песни другите и се такатака
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
женската е убава ама нема ни една убава песна.
:nesum::nesum::nesum::nesum:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Онака не ми е нешто посебно, не паѓам во трансови по нејзината музика, најубава песна ми е Bleeding Love се разбира и Better in Time е интересна. Има некои песни кои не се толку познати а се баш интересни.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.613
Поени од реакции
10.861
Девојката што плаќа данок во крв :icon_lol: keep bleedin ни беше хит едно време :wink: Јбг само тоа сум слушнал од неа :icon_lol: btw добра црнкиња мајке и га набијем!
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Од реалити шоу девојкиве најмногу ја почитувам, едно време бев многу заразен со Better i time баш затоа и за неа гласав :)
Изгледа супер
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Run е најнова (препеана) ја вртат неделаава на антена.
Затоа и е убава, Зашто е невина :) .
Кој има подобар глас од неа? Мислам според тебе!:helou:
Па Whitney Hоuston, Mariah Carey, Sade, Celine Dion, Shania Twain на пример. Не ми текнува моментално на други, не ми работи сега мозокот.

Али овие што ги набројав се best female artists of all time. :)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Супер е типката... Мислам, сама си стигнала до ова што е, благодарение на нејзиниот глас :) Далеку од тоа дека е најдобра пејачка, ама може ќе стане еден ден, само има уште многу леб да јаде :) Сепак, уште е на почеток и има големи шанси зашто ја бива стварно... За изглед, не ми е нешто многу убава али тоа нема никаква врска... Песните и се прекрасни, особено Better in Time и Bleeding Love :) Ги обожавам...
Иначе кога веќе отвараш тема добро ќе беше да пишеше биографија за неа нешто малку, зашто некои може не ја знааат :)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
3
Има јаки пејачки како со напоменавте горе Селин Дион и Мараја Кери и Витни Хјустон ама освен Мараја (не ја обожавам многу) другите се од минатото. Сакам да кажам оддамна ги нема, меѓутоа имаат песни кои се уште се вртат а и ќе се вртат уште многу години.
Меѓутоа еве да праиме моабет за другите како: мајлс сајрус, кејти пери, бејонсе, бритни, пинк, ријана, алиша кис, никол од пусикат долс и уште многу. Многу од нив се бомба и убаво пеат можеби не сакам да навредам ама мислам дека на Леона не можат вода да и носат. Девојката е познаат и пее затоа што ја бива ако сакате ке ви остаам линкови од ју тубе да слушнете како пее.
I will always love you (whitney houston), Without you (maraja kerry), Run и уште многу други кои не се толку многу познати.:helou:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Дека пее - пее. Енде. Па и убава ми е. Run ми е убедливо најубава, Bleeding Love во споредба со оваа е мјау мјау. И од Шанаја Твејн до Леона, ехе... :helou:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.340
Поени од реакции
7.453
Дечки, имате анкета, таму кликајте за вашата омилена песна. Тука пишувајте ако имате нешто плус да напишете за Леона или за нејзините песни.
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Има јаки пејачки како со напоменавте горе Селин Дион и Мараја Кери и Витни Хјустон ама освен Мараја (не ја обожавам многу) другите се од минатото. Сакам да кажам оддамна ги нема, меѓутоа имаат песни кои се уште се вртат а и ќе се вртат уште многу години.
Меѓутоа еве да праиме моабет за другите како: мајлс сајрус, кејти пери, бејонсе, бритни, пинк, ријана, алиша кис, никол од пусикат долс и уште многу. Многу од нив се бомба и убаво пеат можеби не сакам да навредам ама мислам дека на Леона не можат вода да и носат. Девојката е познаат и пее затоа што ја бива ако сакате ке ви остаам линкови од ју тубе да слушнете како пее.
I will always love you (whitney houston), Without you (maraja kerry), Run и уште многу други кои не се толку многу познати.:helou:
Да, овие се постари пејачки и веќе ги нема. Поминало нивното време. Ама од овие младиве сеа што ги наброја Leona Lewis можам да ја стаам на исто рамниште со Алиша Кис или Бијонсе, другиве немаат врска, можда вадат хитчиња кои им се вртат по радијава и телевизииве, али пеење во живо = нула.
 
Член од
15 март 2006
Мислења
95
Поени од реакции
5
Ej Leona Lewis e super.Znam koga iskoci albumot bas si go slusav stalno.Sega ke ima nov album esenta ,sega se vrti nekoj fake niz net,pojma nemam ni ja sto e.Nejziniot glas e ali produkcija ama bas 0,nekoi pesni r& b stil,katastrofa.
Inace ja znam uste koga pobedi na X Factor posto gi pratam tie emisii,i mozam slobodno da kazam deka podobar vokal od pomladive generacii momentalno nema.Gi ima site nastapi na youtube,da ostanes so otvorena usta.
A novata pesna Run e fenomenalnaPrerabotka e na pesnata Run od Snow Patrol,ama spored mene verzijata na Leona e daleku podobra.
Devojkaava za 2 godini napravi bukvalno svetska kariera,trazena e na site kontinenti,svirese na zatvaranje na Olimpiski igri,nema potreba poveke da pisuvam:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom