Lady Gaga

Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
Ова е Кралицата на поп-от *.*...има предобри песни а за нејзинито стил на облекување и да не говориме...морбидно *.* а предобра е мсм немам зборови за неа :)

а и последниот спот Bad Romance *.* awww ....:wub:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Се би можела да ја наречам освен кралица на попот. Можда кралица на ексцентричност. Во секој случај не ми се допаѓа многу, макар што заразни и се песните, па кога ќе ми влезе една во глава цел ден ја пејам. Спотовите ич не и ги сакам. Песна што ми се свиѓа стварно е paparazzi, мада спотот е ужасен, ми се згади. :pov: Ништо посебно не е, просечна “контроверзна“ пејачка која никој нема да ја памти за 10 години.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Баш е кул *.*
Beautiful, Dirty, Rich ми е омилена од нејзините песни, а и спотовите и се баш необични*.*
Како и да е, модата на таквите брзо им поминува. *.*
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
ахахаха мајк Џексон неможе да биде кралица -.- XDDD

а кој га ебе на мадона -.- мсм толко со неа...а не верувам толку брзо да и помине модата ...само што је започнала :D
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Минлива певачица..но сепак 12,667,584 views за 8 дена на ју туб не се за потценување.
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
ахахаха мајк Џексон неможе да биде кралица -.- XDDD

а кој га ебе на мадона -.- мсм толко со неа...а не верувам толку брзо да и помине модата ...само што је започнала :D
Tolku ?? Maddona e na scenata 25 godini , i nikogas ne e dosadna .. Dodeka ovoj izrodot so vo vikate Lady Gaga , za godina dena nema da go ima .. tolku im e famata na ovoie pejaci , 3-4 "dobri" pesni i tolku ..
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.266
Поени од реакции
27.688
Мене ми се свиѓа. Мора да признаете дека и вас ви се вртат во глава нејзините стихови. Заразни песни има. Башка од неа можеш да се инспирираш шо да се преправиш за прочка или 1ви април.
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Слушајќи и ги песните кои се преполни со компјутерски ефекти и комерцијални трикови на заразност, нормалнно е дека секој ќе гледа на неа како просечна америчка певаљка.
Колку само добро пее во живо. Боја на глас, коректност во пеењето, се е на место. Не е свесна која добрина ќе си ја направи ако излезе од тој електропоп филм и почне да пее поасални песни.

 
Член од
31 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
7
-.- како и да е? за сега е најпозната ....има свој стил...кој сите сакат да го копират ама неможат...и само мозете да писашате ама ништо она останува таму каде и е НА ВРВОТ :icon_lol:
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Madonna, queen, MJ king, of pop? Не беше така?

Или сеа кралица е Lady GaGa? *.*
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Mи се допаѓа што е оригинална и екстравагантна во секој поглед.
Нема ни К од Кралица на попот затоа што на светската сцена е околу година дена. Кралица мила alokin15 не се станува преку ноќ, ќе треба години, децении за тоа, мислам ако воопшто успее да стигне до таму Гага.
Да песните и се со ефекти ама ме изненадува како солидно ги исполнува во живо, воопшто не е лесно тие песни во живо да се пејат.
Спотовите и се баш кул.
Има одличен стил сосема поразличен од останатите. Тоа е многу битно, нема речиси некој што не го заприметил тој стил, таа нејзина гардароба. А тоа е она што се бара, да си поинаков од другите.
За мене омилена песна Папараци. Не сум и фан, но ја почитувам поради оригиналноста. Нека продолжи вака и може еден ден ќе стане прво принцеза па кралица :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom