La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2009
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.106
Да и не се 2 титули у задњи 8 години ,една е :)
2 се у ЛШ у задњи 3 години
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Флешбек од 2014 БУСИ! Гази ги слугите!
Слугите :vozbud: Сеа и Валенсија ли слугуваат на Франко? Сите 19 екипи се против Барса. :pos:

Мрсул што се избацуваш кога никој ништо не те прашува? Не за никот, за к... може да ми се фатиш само лунгур еден.
Види се, пола саат откако пиша ова:

ги нема никој во нешто убедено, нема ни вие. си живеат во паралелен универзум.
те убедуваат за одлуката за офсајдот, а ти/вие терате инает пак. :icon_lol:
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Слугите :vozbud: Сеа и Валенсија ли слугуваат на Франко? Сите 19 екипи се против Барса. :pos:
Ofc. Гетафе и Рајо беа океј ама ги нема појче. Anyone who doesn't bend down to us is Perez's servant, за мене.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
late goal winner starter pack: :drk:, :kuracc:, :pusigo:, busi hahahahaha, kompleksi.
Оладете малку. Две екстра утакмици денес, за неутрален навивач вистинско уживање.
Нани после промаршениот зицер се очекуваше казна и што е најслатко за каталонците во 90+.
Марио чист црвен, Маљенко беше еден од подобрите судии, а гледам дека и тој заминал укурац со судењето.
@Џони Вајсмилер судењето во Ла Лига е веќе неколку сезони наназад катастрофа. Е сега нормално понаклонети се кон Реал и Барселона али често и се оштетувани и двете екипи. Не патат само тие, памтам и за Осасуна кога испадна им скинаа 6+ бодови и тоа на домашен терен, сума сумарум катастрофа судење во последно време.
И да, најгнасно гостување е во Памплона и да имаат можност да влезат во терен без некоја ригорозна казна покољ ќе направат, гнасно племе. :D

п.с. Најциганско нешто е фрање со предмети на теренот. :гомце:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.936
Поени од реакции
35.325
Толку пратиш фудбал, па се чудиш како можело да се суди офсајд ако играчот у офсајд му го попречува видикот на голманот.
Ама океј, да не навијаше за Барса ќе ми беше чудно, вака не.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
Ок шефе , еве офсајдот според книгата е постоечки. Поентата на постот повеќе ми беше дали стварно мислиш дека беше недосуден само за Реал да биде оштетен? Фактот шо се тешите на тој начин е иритирачки , као демек ако не беше тој гол од пасивен офсајд , и Барса да не тепаше вие ќе бевте шампиони , оти нели , никојпат до сега во историјата на фудбалот Реал нема давано голови од офсајд кои биле пресудни за победа.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.729
Поени од реакции
9.766
Види се, пола саат откако пиша ова:

те убедуваат за одлуката за офсајдот, а ти/вие терате инает пак. :icon_lol:
Такви сме ние, на почеток нежни ама кога има потреба мора жестоко.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ofc. Гетафе и Рајо беа океј ама ги нема појче. Anyone who doesn't bend down to us is Perez's servant, за мене.
Не ја претервај сега и ти..какви слуги какви бакрачи..секој професионален клуб во Шпанија и општо во светот си игра за себе и за својте потреби па посебно кога играат против Реал и Барса има коските на терен да ги остават..големи клубови се овие и знаат дека цел свет ги гледа па затоа мотивацијата е секогаш највисока..

Валенсија на пример отсекогаш против Реал и Барса гинат на терен и кога биле катастрофални па немаше да ме чуди и да победеа денес само Нани ѓупакот малце да беше попрецизен.
 
P

pepito*

Гостин
^ Според тебе тоа беше фаул од Мората? Па играчот на Селта се заби у него, Мората со ниеден потег не напрае фаул у таа ситуација. Чист гол, не знам што барате влакно у јајце.
Нека трепка мислењево. Мората вс Селта гол, се сеќаваме сите ваљда. Така да не барајте влакно во јајцето ни овојпат.

Иначе чист офсајд беше и тогаш и сега пошто влијаеја на головите Мората/Суарез.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.215
Поени од реакции
41.320
na krajot od denot sudiskite odluki i ne vlijaea mnogu vrz finalniot rezultat, deka bea osteteni valensija, bea, al vo vtoro ete vodea, na 2-2 nekolku protiv napadi i kontri gi usraa amaterski, na kraj edno takvo useruvanje gi kostase poraz zasto vednas po propadnatiot kontra napad i pacersko gubenje na topka posle los pas do parejo mislam, oni napravija penal. 2 min produzija, ova se desi posle minut i nesto, mozea i da zadrzavaat kaj korner zname, taka da all in all zemeno ne e sudijata glaven faktor za ovaa pobeda na barsa. Ne smee da se zanemari losoto sudenje al mecot vo vtoro imase takov tek da ne e on glavnata pricina za vakviot ishod.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom