KUPUVAM JAMBOLII / DIFTICI

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
@rada1 еве ти број тел јавете се ке се договореме 078 257 356
 
М

мојќен

Гостин
Продавам јамболии, во одлична состојба.
Пишете порака или тука.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
имам една голема, боја портокалова (не е од оние жар црвени)
дали влегува во твојата понуда...
и две бели ако ги најдам , можеби отишле во канта.
ме чуди некој што бара да купи јамболии.јас ги носев на пазар,ги нудев по 500 ден, една јамболија немаше заинтересирани за купување туку сите велеа,ИМАМ и јас дома(што да им правам,ги сакаш ли и слично)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Имам јамболии 6-7 гланц нови, некористени, рачно ткаени димензии 2х3 ко тепих се.
Имам и волнено елече рачно плетено со се јамболи да ти го продадам можиТ? Да не ми остане само тоа од волна дома...
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
13
Поени од реакции
1
Имам јамболии 6-7 гланц нови, некористени, рачно ткаени димензии 2х3 ко тепих се.
Имам и волнено елече рачно плетено со се јамболи да ти го продадам можиТ? Да не ми остане само тоа од волна дома...
,imame 2 kujki na selo i sakame da bidat site sobi ,kreveti fotelji ,,,,so jambolii uste 40 negde ni trebaat. Elecinja ne baram
Pustimi sliki ,pa ke se dogovorime
 
Член од
3 ноември 2015
Мислења
7
Поени од реакции
1
И на Фемина те има Раде тешко вака ќе наеш јамболии :))

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Абе разбирам дека нема што да му се прави дома, дека не ги користите и дека се времиња кога секој денар е добредојден, ама пак да ги дадете некому за 500 денари мислам дека е греота за тој што ги ткаел.
Па подобро место тепих ќе ги постелам и ќе ги газам дома, отколку да ги дадам некому за 500 денари, барем топло на нозете ќе ми биде, прекривач од 2мм за врз кревет кошта повеќе од 500 денари, а не јамболија.
Јас имам над 10 неупотребени воопшто, но не би ги дал за ваква цена, побргу би ги подарил во црвен крст отколку да ја продадам потта на предците за 500-1000 денари по парче.
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
13
Поени од реакции
1
Абе разбирам дека нема што да му се прави дома, дека не ги користите и дека се времиња кога секој денар е добредојден, ама пак да ги дадете некому за 500 денари мислам дека е греота за тој што ги ткаел.
Па подобро место тепих ќе ги постелам и ќе ги газам дома, отколку да ги дадам некому за 500 денари, барем топло на нозете ќе ми биде, прекривач од 2мм за врз кревет кошта повеќе од 500 денари, а не јамболија.
Јас имам над 10 неупотребени воопшто, но не би ги дал за ваква цена, побргу би ги подарил во црвен крст отколку да ја продадам потта на предците за 500-1000 денари по парче.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Mene mi trebaat za vo kujkite vo selo ,sakam sekoja soba pod krevet da mi e so jambolija namesten.
Baram 30-40 jambolii , od 5 do 10 evra na KVADRAT a ne 500 denari edna.
Inace LAMINAT E 10 evra kvadrat
A ako nekoj drug plajka povejke ,prodaj si gi pa kazimi
Toa e jas kolku bi platila
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
-----------------------------------------------------------------------------------------
Mene mi trebaat za vo kujkite vo selo ,sakam sekoja soba pod krevet da mi e so jambolija namesten.
Baram 30-40 jambolii , od 5 do 10 evra na KVADRAT a ne 500 denari edna.
Inace LAMINAT E 10 evra kvadrat
A ako nekoj drug plajka povejke ,prodaj si gi pa kazimi
Toa e jas kolku bi platila
Со ламинат нозете ти се камен, а јамболија врз ламинат ти е барем топло.
Јас си кажав мое мислење, јас и за тие 5 евра квадрат не ги давам, а сигурно ќе има некој што ќе ги даде, посебно ако не му значи ништо тој што ги работел и гледа да си земе некој денар, јас како дете се сеќавам кога потскокнував покрај баба ми всело додека ги ткаешеи се мачеше, а паметам и на какво замрзнато време одев со татко ми да земаме волна од Мариово, па затоа и не би ги дал, секој со свое мислење.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.102
Со ламинат нозете ти се камен, а јамболија врз ламинат ти е барем топло.
Јас си кажав мое мислење, јас и за тие 5 евра квадрат не ги давам, а сигурно ќе има некој што ќе ги даде, посебно ако не му значи ништо тој што ги работел и гледа да си земе некој денар, јас како дете се сеќавам кога потскокнував покрај баба ми всело додека ги ткаешеи се мачеше, а паметам и на какво замрзнато време одев со татко ми да земаме волна од Мариово, па затоа и не би ги дал, секој со свое мислење.

Не ме сфаќај грешно ама ете гледаш има доста што сакаат да ги продадат за таа цена така да се дур има купец и продавач очигледно пазарната цена е горе доле таа. Ти сакаш некој да ти плати за мемориите и си на еден начин врзан што е ОК нема ништо лошо во тоа ама тука станува збор за комерцијална зделка.

@rada1 кажи ако успееш да купиш јамолии од форумот и дали се снабди со колку што ти требаше, чисто информативно ме интересира дали лесно се наоѓаат во МКД.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Не ме сфаќај грешно ама ете гледаш има доста што сакаат да ги продадат за таа цена така да се дур има купец и продавач очигледно пазарната цена е горе доле таа. Ти сакаш некој да ти плати за мемориите и си на еден начин врзан што е ОК нема ништо лошо во тоа ама тука станува збор за комерцијална зделка.

@rada1 кажи ако успееш да купиш јамолии од форумот и дали се снабди со колку што ти требаше, чисто информативно ме интересира дали лесно се наоѓаат во МКД.
Затоа е ова форум, јас само пишав мое мислење, не терам некој да не ги продава или да ги продава.
Тој што не го работел или не знае како се работи може да го даде и за 200 денари :)
Јас лично не спијам со јамболија, спијам со јорган оти така сум навикнат, али моите на пример јорган не можат да смислат.
Исто сум размислувал за собите каде што имам ламинат да ги постелам на земја, што му фали на јамболиите, полични се од многу теписи што се продаваат изработени од фушарски материјали и држат топло :)
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
13
Поени од реакции
1
Со ламинат нозете ти се камен, а јамболија врз ламинат ти е барем топло.
Јас си кажав мое мислење, јас и за тие 5 евра квадрат не ги давам, а сигурно ќе има некој што ќе ги даде, посебно ако не му значи ништо тој што ги работел и гледа да си земе некој денар, јас како дете се сеќавам кога потскокнував покрај баба ми всело додека ги ткаешеи се мачеше, а паметам и на какво замрзнато време одев со татко ми да земаме волна од Мариово, па затоа и не би ги дал, секој со свое мислење.
Sosema te razbiram ,deka si emotivno privrzan.
Nekogas ne e samo da ima bilo sto covek,bitno e da se grizi za toa sto go ima.
Jas bev vo nekolku domovi i nekoi lom bea izgrizani ,molci gi izele vlakna falat gjubre ednostavno gi napravile od negriza.
Imase edna zena i kupiv 4,vika 15 gi zapaliv i ne ni gorele haha
A tolku se dvizat po reklama5
Tolku bile i koga se prodavale porano TOA E[DOUBLEPOST=1480945817][/DOUBLEPOST]
Абе разбирам дека нема што да му се прави дома, дека не ги користите и дека се времиња кога секој денар е добредојден, ама пак да ги дадете некому за 500 денари мислам дека е греота за тој што ги ткаел.
Па подобро место тепих ќе ги постелам и ќе ги газам дома, отколку да ги дадам некому за 500 денари, барем топло на нозете ќе ми биде, прекривач од 2мм за врз кревет кошта повеќе од 500 денари, а не јамболија.
Јас имам над 10 неупотребени воопшто, но не би ги дал за ваква цена, побргу би ги подарил во црвен крст отколку да ја продадам потта на предците за 500-1000 денари по парче.
Vidi nikoj ne spomna 500 den jambolija !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Od 300 do 600 denari kvadrat !
OTVORI PO OGLASNICI TOLKU SE DVIZAT
PODARIGI KOJ TE SPRECUVA
 
Последно уредено:

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Site se novi nekoristeni . pisi poraka rada ako ti trebaat seuste . 20161205_192827.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom