Koja e најдобрата компанија за еурокрем?

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Може да се додаде и Финети (со зелено-тој од лешник). Меренда, Нутела и Финети.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
@Let 3 дај рецепт по кој ја правиш.
Јас и со урми пробав, иако отстапува вкусот, баајги се погоди.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
кај нас веќе одамна нема убав крем!Нутелата ја пробав кога бев во Италија и многу многу е поубава,па од тогаш немам купено овде.Инаку дефинитивно најубав крем беше оној на агроплод на времето.Никаква нутела и разни немаа шанси со него.

Али од кога дојде овој странскиов"инвеститор" свислион го расипаа тотално кремот,всушност како и се останато.
како и да е денес сметам дека во Мк нема убав еурокрем,туку има некои странски брендови како нутела(која е само за косовски и мк пазар)и плаќаме злато а јадеме ѓубре.
Одамна не сум купил еурокрем,али кога одам во грција си купувам секогаш.Нема утка
Постот е стар ама пак да реплицирам. Има два вида на нутела што се продаваат во МКД. Таа што се продава во КАМ е поубава, за разлика од онаа што се продава низ другите маркети. Првата е за германски, а другата е за балканскиот пазар.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Да. Таа у КАМ е од неодамна. Порано само полската ја имаше, како и денес, во повеќето маркети.
Полската, која ја има во повеќето маркети, е полоша од италијанската од КАМ и секако од грчката, која ја има во Грчка.
Кај нас Нутелата (полската) е за нијанса поскапа од грчката, во Грција, а е прилично полоша.
Но и покрај тоа пак Нутелата е најдобар таков крем. Другите се доста полоши, но и меѓу нив има разлика. На пример, Ну Крема е боља од Финети, а тие македоските и српските, не ги коментирам.

Меренда (или како и да се викаше), грчката крема од Веро е блиску до Нутелата по квалитет, али па блиску е и со цена.
Лино кремовите ме разочараа, очекував бољи да бидат.

Киндер крем нема одамна.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Постот е стар ама пак да реплицирам. Има два вида на нутела што се продаваат во МКД. Таа што се продава во КАМ е поубава, за разлика од онаа што се продава низ другите маркети. Првата е за германски, а другата е за балканскиот пазар.
Пред некој ден купив нутела и стварно забележувам опаднат квалитет. Не е тоа тоа.
Ќе глеам нареден пат од Кам да земам. Можам некако да направам разлика?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Пред некој ден купив нутела и стварно забележувам опаднат квалитет. Не е тоа тоа.
Ќе глеам нареден пат од Кам да земам. Можам некако да направам разлика?
Според мене, таа во КАМ нема толку благ вкус.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Мене ми е Алпико. Не можам да најдам моментално сликичка. Во Кам го има.
Како вртен во тегла. Најубав ми е. :D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Е германскио Киндер уше у време на југославија шо го имаше е без конкуренција. Едино нутела-та шо потсеќа не него.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Мене ми е Алпико. Не можам да најдам моментално сликичка. Во Кам го има.
Како вртен во тегла. Најубав ми е. :D
11073382_10153646375774863_4274652448091301404_n.jpg


Ги немам пробано овие, а гледам доста ги фалат.

choch.jpg chocolate-spread-merenda-600g.jpg
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Мистерот го има во Лидл околу 2.5 евра е и за тие пари е многу убав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom