Kelly Family

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ви текнува ли на овој бенд пред едно 8-9 години колку беше актуелен, мене многу ме нервираа ама пуштија сеа на радио песна од нив и се потсетив на I fell in love with an alien и неможев а да не ги изгуглам, баш ме интересира дали на некој му збира прашина некое CD или касета од ова бендче, сте ги слушале ли некад?

За тие што незнаат кои се Kelly Family инфото е овде:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kelly_Family
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
иам еден нивни албум...мислам дека се добри бе...имет онака релаксирачка музика...
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
joki напиша:
иам еден нивни албум...мислам дека се добри бе...имет онака релаксирачка музика...
dosea bas ja slusav...when the boys come into town...a sea fell in love with an alien...ama dobri se decurlanava...familia muzikale
 

Xokaido

WaRrIoR_FoR_Life
Член од
5 април 2006
Мислења
131
Поени од реакции
1
TpH_Bo_OkO напиша:
Ви текнува ли на овој бенд пред едно 8-9 години колку беше актуелен, мене многу ме нервираа ама пуштија сеа на радио песна од нив и се потсетив на I fell in love with an alien и неможев а да не ги изгуглам, баш ме интересира дали на некој му збира прашина некое CD или касета од ова бендче, сте ги слушале ли некад?

За тие што незнаат кои се Kelly Family инфото е овде:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kelly_Family
Kako ne mi teknuva, ovaa e stara grupa, pojke tatko mi ja slusa zaso e nekako da kazam od negovo vreme , a sega isto taka i ja gi slusam , imaat mnogu dobri pesni, epten...
 
N

NeMiRnA

Гостин
eee mene samo edna od niv me gagja me potseka na edna licnost ne sum sigurna ama mislam se vikase can't live without you,popravete me ako sum utnala
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
KELLY FAMILY?????????????????????????????????????????????????????????



:pov: :pov: :pov: :pov: :pov: :pov: :pov: :pov: :pov: :pov: :pov:
:pov: :pov: :pov: :pov: :pov: :pov: :pov:
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Hmm se malce ligushi ama Fell in love With An Alien..Can't help myself...mi se svigjaat..jbg sakam baladi:p
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Таа Can't help myself до ден денеска си ја слушам, иако не сум по такви песни, носталгични ми се, ме потсеќаат на некои времиња. Ееее на времето кои типови беа, сите кој од кој по убави машките, мх мх...а сеа да ги видам гарант би бегала од нив :)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Хитовите им ги имам.
Додуше, други песни освен Фел ин лов уит ан ејлиен, ај кент хелп мајселф, не сум слушнал.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
fELL IN LOVE WITH AN ALIEN FELL IN LOVE WITH HER EYES...samo toj del tekstualno go pocituvam
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Мене ми се свигаа како бенд само поради I can't help my self ептен убава песна!
Имам плачено како мала кога ги гледав,еден концерт сите плчат и јас со нив!:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom