Kajgana Song Contest (KSC) #120

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Kajgana Song Contest (KSC) #120

Тема: Kaвер преработки на песни Дозволено е микс т.е Mash- up или како и да се вика мешањето на повеќе песни во англискиот јазик но да не се претера да биде голем каверот. па некој да го замрзи да го слуша од што е голем.


Напомена: Пријавувањето е до сабота навечер а во недела е гласањето. Доколку има малку пријавени, пријавувањето ќе го продолжиме до недела навечер спрема понеделник а во понеделник веќе од сабајле па натака денот да почне гласањето.


Ed Sheeran - No Diggity/Thrift Shop Mash-Up (Q104 Coffeeshop Performance)


 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Јас со омилениве....дали моето се прифаќа или друго да ставам? :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Имaше и вaквa темa.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Имaше и вaквa темa.
Извинете ама јас по прв пат се уклучувам во ова. Највеќе сум на форумов кај темите за телевизија. Туку барав дали се повторува ама има еден куп теми и баталив, пробави со пребарување ама и тоа некако слабо затоа што нема на повеќето во името на темата која што е мора да се отвараат една по една за да се види а тоа одзема време.

Мислам дека треба една тема да се направи со листа досегашна на темите и победниците на КSC и таа да си стои така заклучена само како потсетник да не би се дуплирале темите.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.344
Извинете ама јас по прв пат се уклучувам во ова. Највеќе сум на форумов кај темите за телевизија. Туку барав дали се повторува ама има еден куп теми и баталив, пробави со пребарување ама и тоа некако слабо затоа што нема на повеќето во името на темата која што е мора да се отвараат една по една за да се види а тоа одзема време.

Мислам дека треба една тема да се направи со листа досегашна на темите и победниците на КSC и таа да си стои така заклучена само како потсетник да не би се дуплирале темите.
еве повели види :)
http://forum.kajgana.com/threads/kajgana-song-contest-history.74054/
 
Ф

Флеш

Гостин
Ајде де па вие оставете,прв пат организира...Не бидете строги !! Правда за Марсело !!!:D:LOL:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Јас нема да можам да гласам во недела затоа што нема да сум во Македонија а нема ни да имам пристап до интернетот. Ако е дозволено да се гласа два дена порано тогаш ќе гласам ако не здравје ова нека заврши без мој гласови.
 
B

beaverknight

Гостин
Ствар за кловнови станаа натпревариве...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Извинете ама така ми испадна, ако успеам да најдам интернет ќе гласам ако не да сме живи и здрави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom