Kaко се прават близначиња?

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Хм, јас ќе оплодувам женки за да ми направат супериорна раса но истите да бидат и близнаци... не, не. Да не претеруваме.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Дедо ми е близнак, и сите викаат дека големи се шансите да имам близнаци и јас:vozbud:Која од форумџуикиве(на моја возраст) сака близнаци нека дојде за некоја година ке ги напраиме!хахахахахха:pos2:
Eпа како што имам слушнато и така оди, преку генерација, обично тие работи така идат :) Ако не ти доколку имас брат или сестра некој од нив.
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Дедо ми е близнак, и сите викаат дека големи се шансите да имам близнаци и јас:vozbud:Која од форумџуикиве(на моја возраст) сака близнаци нека дојде за некоја година ке ги напраиме!хахахахахха:pos2:
Близначиња можеш да имаш , но ако и некој од семејството на партнерката ти има. Значи не се пренесуват од машјка страна , туку од женска.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Јас знам, јас знам, ама не кажувам. Ќе и објаснам само на таа што ќе и ги направам :pos::pos::pos::pos:.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Близначиња можеш да имаш , но ако и некој од семејството на партнерката ти има. Значи не се пренесуват од машјка страна , туку од женска.
Oд каде сега ова? Колку што учев јас биологија во средно, немаше врска XX со XY за наследност на вакви работи.
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Oд каде сега ова? Колку што учев јас биологија во средно, немаше врска XX со XY за наследност на вакви работи.
Некаде прочитв, ама неможам да гарантирам. Тоа е она што јас слушнав...
 
А

Александра Д.

Гостин
Близначиња можеш да имаш , но ако и некој од семејството на партнерката ти има. Значи не се пренесуват од машјка страна , туку од женска.
И јас го знам истото и мислам дека е така. Се’ оди преку женската страна.:pipi:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
па ќе пробаш едно 5-6 пати да раѓаш....ваљда ќе се трефнат некои близнаци:vozbud:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
И јас го знам истото и мислам дека е така. Се’ оди преку женската страна.:pipi:
Тешко... оди преку генот за близнаци кој го има едниот родител а кој правопропорционално се зголемува доколку и другиот го поседува... Меделеев и грашокот.... гентика....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Некаде прочитв, ама неможам да гарантирам. Тоа е она што јас слушнав...
И јас го знам истото и мислам дека е така. Се’ оди преку женската страна.:pipi:
Вие две сте се помешале гарант со пренесувањето на хемофилија. Хемофилијата ја пренесуваат женските деца на машките, поточно, мајката на машкото дете.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ако се одеше по женската страна... немаше да се познаваат делата од работата на црнците :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Јас правам близнаци.
500 евра по парче
Ако не родиш близнаци или враќам пари или пробуваме пак.
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
Јас правам близнаци.
500 евра по парче
Ако не родиш близнаци или враќам пари или пробуваме пак.
Во понудава нема колку процентна е гаранцијата за успех од прв пат. :)
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
а ако од машката страна имало близнаци, мислев де од страната на мажот ако таа фамилија имала близнаци?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom