K-15 мора да се исплати !

Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Уште полесно е да ги тролаш луѓето што имаат мака.
onak му даде идеја јас го поддржав onak. Ако мислиш дека ти ќе му помогнеш со тоа што ќе кукате заедно океј кукајте. Смешното ми е што знам дека нема да се најде еден од тие стотици луѓе вака што ќе им направат вака да пријави. Нема да има ни еден, А може многу лесно да се направи ова, обележани пари чао пријатно.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.032
Поени од реакции
945
инаку не ја колнам , еден извадок од песна е овој цитат. ама јас стварно незнам дали ти некогаш си осетил на своја кожапа да коментираш. п.с. имаш и други теми поведри за тебе
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
инаку не ја колнам , еден извадок од песна е овој цитат. ама јас стварно незнам дали ти некогаш си осетил на своја кожапа да коментираш. п.с. имаш и други теми поведри за тебе
Да. Последниот пат кога работев за фирма ми останаа должни третина плата. Инаку темата е за некого весела од тие што ги знам до сега 50% добија к-15 без враќање :) а другите уште чекаат за жал. Како што кажав тие од најјаките приватни фирми најдолго чекаат.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.032
Поени од реакции
945
Да. Последниот пат кога работев за фирма ми останаа должни третина плата. Инаку темата е за некого весела од тие што ги знам до сега 50% добија к-15 без враќање :) а другите уште чекаат за жал. Како што кажав тие од најјаките приватни фирми најдолго чекаат.
Знам ,затоа де,се работи за баш јака фирма, и некако е подобро да го добиеш со алал нели,без да ги вракаш ,пријавуваш итн. значи не до толку дека е за жалење или дека дојдовме баш до тие пари,ама ете иритира и стварно е преку глава. Како поодговорно лице на фирма повеке ми е мака за сите други отколку за мене. тешко е кога ке го кажам тоа нешто,ако ме разбираш
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Знам ,затоа де,се работи за баш јака фирма, и некако е подобро да го добиеш со алал нели,без да ги вракаш ,пријавуваш итн. значи не до толку дека е за жалење или дека дојдовме баш до тие пари,ама ете иритира и стварно е преку глава. Како поодговорно лице на фирма повеке ми е мака за сите други отколку за мене. тешко е кога ке го кажам тоа нешто,ако ме разбираш
Целосно. Јас кога ја напуштив работата планирав одмазда едно две недели ама ми спласна желбата, сепак имав обзири спрема колегите. Како и да е смисли некој начин за одмазда не мора директен :)
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.822
Ги тераат вработените да си ги вратат парите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom