Julio Iglesias

Член од
14 мај 2010
Мислења
109
Поени од реакции
18
Здраво,

Мене ме интересира дали има тука некој што го слуша Julio Iglesias. Јас го слушам веќе подолго време и морам да кажам дека ми е помеѓу моите омилени пеачи. За мене најдобрите песни се во Julio Iglesias - -the 24 greatest songs. CD-то го добив како подарок пред неколку години, и од тогаш редовно го слушам и е едно од ретките кое ми се нема здосадено.

Сакам да прашам дали ако има тука некој што го слуша може да предложи некое друго цд од него што исто така му е омилено. Јас барав на амазон, ама лутам, таму има многу цд-а, а и подобро е кога некој ќе ти препорача.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ѕвер е човеков. Многу добри песни има.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Значи албумот "Crazy" ми е омилен, го препорачувам (y)

 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Ја го слушам дуетот на Jencarlos Canela и Pitbull.

Малце забавно латино, не само серенади. :D

А и Хулио не е лош. :)
--- надополнето: 10 јули 2012 во 16:54 ---
Значи албумот "Crazy" ми е омилен, го препорачувам (y)

Абе оваа е музиката од K ROSE радио од GTA SAN ANDREAS. Супер е, ја обожавам. Нон стоп ја слушав оваа музика на Сан Андреас. :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Како млад тренирал фудбал, бил голман и при еден тренинг имал тешка скршеница на ногата па морал долго да остане во болница неподвижен.
За тој негов престој во болницата имал доста слободно време и почнал да учи да свири гитара, од тогаш и почнал да навлегува во музичките води и да стигне таму кај што е денес.
Ме не ми е омилен и доста често ги слушам неговите песни
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Како млад тренирал фудбал, бил голман и при еден тренинг имал тешка скршеница на ногата па морал долго да остане во болница неподвижен.
За тој негов престој во болницата имал доста слободно време и почнал да учи да свири гитара, од тогаш и почнал да навлегува во музичките води и да стигне таму кај што е денес.
Ме не ми е омилен и доста често ги слушам неговите песни
Абе ти викам ја, се утепав слушајќи ја песнава на GTA S.A.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom