Jamie Woon

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Jamie Woon е (по)нов изведувач од Велика Британија кој се проби некаде втората половина на 2010, и полека станува се попопуларен.

Има интересна боја на глас, чувство за ритам, и аранжман на звуци (голем дел од музиката на песните е изработена токму од него). И сам си ги пишува своите песни, кои исто така често не спаѓаат под типичното што го нуди овој пазар, туку како испеана поезија.

Начинот на кој звучи е како да пее soul музика, но на акустична или електронски подгреана трака (нешто што јас лично го немам сретнато кај друг изведувач). Неретко, можат да се забележат и примеси на R&B и dubstep во неговата музика.

Еве нешто од него:




Hope you like it :D
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
нема поуба песничка од night air :D

претпоставувам сите знаат за:

Таа сега се врти по радио, ама се вртеше долго време и Night Air, барем станициве што ги фаќам општо, не само нашиве добро познати.
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
Добар е Jamie, го слушам одвреме-навреме, албумот му е солиден. Очекувам добра музика од него во иднина.

 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Екстра е, си го имам на iPod-от, редовно си го слушам кога идам накај работа.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Како опушта човеков, за мерак е.
Night air обожавам да ја слушам додека седам на тераса, темница насекаде околу мене и летно ветерче ми дува во грб...
Прекрасно...

Башка стиховите: I've acquired a kind of madness, daylight fills my heart with sadness... :love:
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Онаа најт еир малце порничка песна или немичинат ушиве? :pos:
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
131
Поени од реакции
105
Исклучително пријатни песнички има. Која од која поубава, рај за уши. :love:
 
Член од
2 март 2012
Мислења
93
Поени од реакции
56
Jamie Woon ми е еден од омилените изведувачи. Скоро сите песни му се ремек дела. Омилени песни од него ми се Middle, Street и Shoulda.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Shoulda, Night Air и Lady Luck.
Сите посебни на свој начин.
Shoulda секогаш ја слушам ко ми е преку глава од сѐ и коа не знам како да постапам.
Night Air ми е песна шо ме дига буквлано до небо. Деловите кај шо вика I control the skies above us и Till the morning makes me angry ми се посебно моќни. Особено пошо секад ја слушам навечер, сам, на слушалки со отворени прозори и дигнати ролетни.
Lady Luck ми е песна шо ја слушам коа мислам на љубов.

Одличен е. Би сакал и нов материјал од него
 

Kajgana Shop

На врв Bottom