Incubus

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Пред 4-5 години ги слушнав прв пат (а свират веќе 15,али никогаш не е касно нели :) ).Песната е wish you were here а бендот incubus.Од тогаш не можам да престанам да ги слушам,совршени ми се во секој поглед.Вистински уметници,одличен звук.Ме интересира дали некој од форумов ги конзумира или барем начул нешто од нив.Што мислите?Зошто ретко среќавам луѓе што воопшто чуле за нив.А мислам дека нивниот квалитет не смее да се занемари.
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
108
Поени од реакции
13
како не..стварно се добри. посебно песничкава and iiiiiii wish u were here..:) пејачот ми е многу убав меѓудругото:)само немам друго слушано од нив, освен уште една песна мислам дека се вика drive, во спотот пејачот се црта со молив:)штом велиш дека и другите песни им се добри, ќе побарам и др. нивни ствари.поздрав
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
sea za sea favoriti od noviot album mi se ANNA MOLLY i love hurts a mnogu ja sakam DRIVE
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
38
Поени од реакции
0
иам негде 6,7 албуми од нив
неверојатно нешто стфарно
најдобар им е најновиот
ги обожавам
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Crazy_Rasmus напиша:
како не..стварно се добри. посебно песничкава and iiiiiii wish u were here..:) пејачот ми е многу убав меѓудругото:)само немам друго слушано од нив, освен уште една песна мислам дека се вика drive, во спотот пејачот се црта со молив:)штом велиш дека и другите песни им се добри, ќе побарам и др. нивни ствари.поздрав
И да побараш.Последниот албум се вика Light Grenades,и обавезно да го гледаш спотот за Anna Molly...Врв!
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Инаку братот на Brandon (вокалот), пее во Audiovent.Можете да потслушнете нешто и од нив(слични се на Audioslave,али далеку полоши,според мене).
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Incubus-Anna Molly
[media]http://www.youtube.com/watch?v=vCI6qXOEHPM[/media]


Инаку би требало да ги глеам у живо тука на 10 март, ако не ме заебат нешто на работа да идам ноќна!
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Oti si go smeni avatarot so nego? :( koa go vidov "se zaljubiv" ;P u tipot i taka pocnav da gi slusam. Imav slusnato nekoja pesna ali ne gi "konzumirav". Go imam samo albumot "Make yourself" od '99 stvarno se dobri:eek:jea: u plan sum da si gi najdam i dr. :music2: (bas sea ja slusam "Drive")
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Ae da! Zaboraviv da kazam koj fenomenal glas go ima ej! Sekogas se naezuam koa go slusam, u pozitivna smisla
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Black Rose напиша:
Oti si go smeni avatarot so nego? :( koa go vidov "se zaljubiv" ;P u tipot i taka pocnav da gi slusam. Imav slusnato nekoja pesna ali ne gi "konzumirav". Go imam samo albumot "Make yourself" od '99 stvarno se dobri:eek:jea: u plan sum da si gi najdam i dr. :music2: (bas sea ja slusam "Drive")
Hehe..aj za tebe stavam eden poubav..;)
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Leleeeee.....si go smeni voa go postuam :helou:
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Инаку има напишано две книги:"White Fluffy Clouds"(2003);се работи за неговите уметнички дела,историјата на Incubus и т.н,и "From the Murks of the Sultry Abyss"(2006)
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Moze da se najdat na net? Aj pisi strana ako znaes, pa ke si gi citnam obavezno! :icon_bigg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom