Hypnotic Wave Прилеп

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
дечките значи се релативно нов бенд свират Psy/progressive/space rock/metal досега имаат 2 концерти третиот е на 30 јули.
Членови:
Илија Чакароски - Guitar
Живко Крстески - Synth
Александар Шилоски - Bass Guitar
Филип Јездиќ - Drums
Darko Novevski - Special effects, electronics and mixing desc (Electronic Producer)
http://www.myspace.com/hypnoticwave
повелете преслушајте ги
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.615
Поени од реакции
10.869
Дечкиве тек ќе прават партали! Им посакува плодна кариера на секое поле...и поздрав до Даре фобос :)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Генерација ми се, ама ги немам слушнато, сега на работа сум, неам звучки, после ќе искоментирам за музиката :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.615
Поени од реакции
10.869
Генерација ми се, ама ги немам слушнато, сега на работа сум, неам звучки, после ќе искоментирам за музиката :)
Шо диџеј си ти без звучки на работа?!?! :icon_lol: :)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Шо диџеј си ти без звучки на работа?!?! :icon_lol: :)
Ами ако ми стават звучки, после то си влечи подиум, па ова , па она...хехе :)

Иначе за групава, само напред. Баш се оригинални. Само Record label да си најдат добар, и после sky is a limit...
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Наредниот концерт на дечкиве е во битола на 8ми авгус во градски парк тумбекафе стадион влез 5 банки
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
171
Поени од реакции
8
Mnogu se dobri:):) Duri vcera najdov myspace i me voodusevija kako zvucat.Cakarot od koga go slusnav prv pat kako sviri me ostavi bez zbor covekot e vistinski majstor a i tapanarot mnogu mi se sviga kako tropa sum imal moznost nekolku pati da go gledam vo zivo.Interesno ke bide na 8mi se nadevam nema da gi propustam poso kako sto zboruvav so eden od organizacija ke trae nastanot dosta dolgo pa ke treba da se napravi pauza za jadenje pienje:):).Se nadevam deka daleku ke doturkaat bidejki stvarno se odlicno vklopeni i se besprekorni kako poedinci taka i kako bend.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
интересна неокласична музика =]
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Нареден концерт на дечките најверојатно ќе биде во Апореа заедно со Верка на 21 месецоф.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Хаха бендот од Чакарчето. Не знаев дека тема че најдам овде. Иначе супер си беа децата дури беа активни. Сите ми се другарчиња до едно, особено гитаристот и тапанарчето. Ваква музика во Македонијава да успеј тешка работа, пошто ние сме буљашка публика и не сакаме оригиналност, туку се палиме по кавери од Блонди и Парни Ваљак. Во живо бендов додека го слушав можам да речам потсвршував буквално. Снимкава е слаба да долови емоции. Она во живо грмење е неописливо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom