Hurts

Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
Прочепкав низ форумов, но не најдов тема за нив и баш се зачудив.

Hurts - Theo Hutchcraft (24)-вокал и Adam Anderson (26)-клавијатури, се дефинитивно најновото, најбараното и најпродаваното музичко чудо на 2010 година. Ова манчестерско дуо од првото свое појавување на музичката сцена, претставува, спрема зборовите на многу музички критичари, а што е уште по важно спрема рекордниот број на фанови во многу кусо време, најдоброто нешто што се појавило на музичката сцена во 2010-та година. Се започува со поставувањето на нивниот нискобуџетен спот (20 фунти) за песната Wonderful Life на Youtube, 17 милиони прегледи на спотот е дефинитивен доказ дека приказната започнува.
_46844760_hurts_512288.jpg

.
.
.

Мене лично момциве ми се одлични. Имаат некој свој специфичен стил на облекување, што ги прави некако, хмм...секси:) Тео(вокалот) плени со харизма и шарм.
Ми оставија впечаток уште прв пат кога го слушнав синглот Wonderful life, и така почна се:) Албумот севкупно им е фантастичен, посебно сум заразена со Sunday, Stay, Better than love, Illuminated...секоја од нив со своја приказна.

И што е најбитно доаѓаат кај нас на 26 Мај, на Скопје Гори...баш ќе гори:eek:jea:
 
S

StormRage

Гостин
Да не испаднам хејтер овдека ама не ме бендисвет...:toe:
 
I

Intex

Гостин
Вокалот е хомо? :D


Ова видео е 20 фунти? Не ме зезај.
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
Незнам за вокалот, не сум го пробала (ама не ќе да е):icon_razz

Иначе ова е првичното видео
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Stay е најубава песна во свет. Конечно најдов друштво за да одам на Скопје гори и ме обавестија дека најверојатно ќе се поклопува со апсолвентската вечер :( Баксуз.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Цел албум им е masterpiece. Многу сакам да одам на Скопје гори заради нив, ама неам друштво. Кој знае, може и сама да отидам. Вакво нешто не се пропушта.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
од каде сега вокалот хомо? го фатиле папараци на дело или некој си измислил?

леле не ме разочарувајте...
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606


Овие песни од дечкиве ми се вртат во глава во последно време :)

:P:giggle::X3:
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Не знам за вас ама мене ми се авангард, музиката им е меланхолична и мрачна ама истовремено многу силна.
И..не знам зошто ама одсекогаш ме привлекувале вакви типови како овој, абе со поглед те соблекува..:D
особено во видеово
:drk:

п.с. информација, типацов иде со Дита Вон Тис :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom