House of Pain

Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
House of Pain (се чита: Хаус оф Пеин, буквално значи: Куќа на Болката) се Ирско-Американска рап група кои издадоа три албуми во раните средни деведесети години. Групата е највеќе позната по хит песната "Jump Around" во 1992, која беше #3 во САД, #6 во Ирска и #8 во Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.
Подиг до слава

По неуспешната соло кариера, Everlast се здружи со DJ Lethal и средношколскиот пријател Danny Boy да ја формираат House of Pain. Групата беше запишана во Tommy Boy Records, и нивниот House of Pain албум (1992) се продаваше масовно. Во албумот истотака учествуваше B-Real од групата Cypress Hill.

Извор : mk.wikipedia.org
Инаку јас ја напишав статијата :)

И што мислите за дечкиве? Jump Around баш во моментов ја слушам!
 
М

Мрак

Гостин
Да, супер се!!Песните од првиот албум(House of pain)најмногу ги слушам.. но има добри и на останатите 2.Ама дефинитивно Jump around e најдобра!!! House of pain ги слушам затоа што во песните и на бит и ритмот и на рапувањето е обрнато исто внимание, да уживаш додека слушаш.. уште да имаа малку подобри лирики и.. совршенство:) Сепак, супер се!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Времето кога се појавија популарните бели рапери. House of Pain не ни знаев дека се белци, ама тоа е фантастична фрупа, која е толку препознатлива што е чудо. Момците се ирци и како такви спотот за Jump Around го снимаат во Паб. Не се прават нешто хип хопери у душа, нигери заробени у бело тело... баш се кул. Ми се допаѓаат... :)


Џамп џамп џамп џамп... еврибади џамп... џамп ап џамп ам енд гет даун... :je:
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Времето кога се појавија популарните бели рапери. House of Pain не ни знаев дека се белци, ама тоа е фантастична фрупа, која е толку препознатлива што е чудо. Момците се ирци и како такви спотот за Jump Around го снимаат во Паб. Не се прават нешто хип хопери у душа, нигери заробени у бело тело... баш се кул. Ми се допаѓаат... :)


Џамп џамп џамп џамп... еврибади џамп... џамп ап џамп ам енд гет даун... :je:
каква песна :vozbud:секоја чест..порано нон стоп ја вртев на плер ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom