Heavenly

E

Epsilon

Гостин
Heavenly е бенд кој свири метал и е основана во 1993 година во Париз, Франција од вокалистот Benjamin Sotto. (првично бендот се викал Satan's lawyer, но една година подоцна го смениле во Heavenly)





Првиот албум е излезен во 2000та година и се вика Coming from the Sky, а вкупно има 5 албуми.
Coming from the Sky
Sign of the Winner
Dust to dust
Virus
Carpe Diem

Има најава и за 6ти албум, но сеуште не е излезен.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Не сум се заинтересирал толку за овој тип на музика, но ми привлече внимание и почнав да ги слушам Heavenly. Не сум ги ислушал сите албуми, па се надевам има и некој друг што го слуша овој бенд, па ќе сподели овде. :)







 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Малку е ретро звукот, но за вас помладите вероватно е интересен. И само напред, слушајте добра музика. (y)
Иди на темата за Метал и аму ќе најдеш прекрасни парчиња музика од членовите. Понови, постари, легенди и шалабајзери, плагијати и оригинали, ...... но преовладува добриот вкус:love:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.498
Поени од реакции
4.325
По зомбиво го препознав :icon_mrgr: го слушав извесно време и бендов е прејак, ко навлегов и јас во овие води ми привлече внимание пошо се работи за симфоничен метал бенд, а то е баш во мој стил.
Единствено нешто шо ми сметаше беше фимејл вокалот. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom