Halloween zabava vo Skopje?

Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ziti se. Prv si ti sto slavis Valentajn. I da veenjeto zname albansko ne spaga vo kultura, tuku nacionalizam.
Јас не славам Валентајн. Јас ги славам празниците на мојата вера. Не сум искомплексиран.
Секако дека нема да „забранам“ да си слават што сакаат, ама еве, нека го слават Бајрам. Или тоа не е „ин“, а?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.247
Поени од реакции
78.873
Јас не славам Валентајн. Јас ги славам празниците на мојата вера. Не сум искомплексиран.
31 август и 15 септември штотуку поминаа. Ќе треба да чекаш цела година за празнување :(
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Јас не славам Валентајн. Јас ги славам празниците на мојата вера. Не сум искомплексиран.
Секако дека нема да „забранам“ да си слават што сакаат, ама еве, нека го слават Бајрам. Или тоа не е „ин“, а?
А коа ја прогласија Мајка Тереза за светица, се радуваше ?
Just asking ?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не знам што значи Just asking, не разбирам бугарски. А прашањево ти е сосема надвор од логика.
Де кажи кој јазик ти е разбирлив да пробаме на него да се разбереме ?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Реков дека ова нема врска со муабетот. Инаку, мило ми е што личност од Скопје стигна до такви дострели.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Реков дека ова нема врска со муабетот. Инаку, мило ми е што личност од Скопје стигна до такви дострели.
Цитирај ме, немој вака педерски.
И у спат одговори ми на прашњето, шо е битно дали има врска со муабетот или не.
Дали се радуваше коа Мајка Тереза ја прогласија за светица ?
Барам да или не одговор.
 
Член од
19 февруари 2011
Мислења
483
Поени од реакции
502
А што не преминеме сите во католици бидејќи младиве и така повеќе си ги почитуваат и слават католичките празници одколку православните.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Цитирај ме, немој вака педерски.
И у спат одговори ми на прашњето, шо е битно дали има врска со муабетот или не.
Дали се радуваше коа Мајка Тереза ја прогласија за светица ?
Барам да или не одговор.
Не можам да одговорам со да или не. Не можам да го наречам тоа радост. А, што има ова врска со муабетот? Јас се „потсмевам“ на славење на туѓи празници заради да се биде „ин“. Затоа и прашав, зошто не се слават и други, не само американски (или слични).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom