Greenout

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Greenout не се само дел од “Легија“ - Триото RNS, Pistolero, Bruce, се можеби најдобриот хип - хоп состав во Македонија. Брзите рецитатори, со неколку исклучително добри самостојни дела, сигурно заслужуваат своја тема на форумот. Имаат добар мајспејс на кои се некои од најдобрите нивни дела. Да не ве гњавам, еве ќе ги пастирам директ...

Фреквенции

Блокови

Факалависта

Playground

Коли, пари, жени - Мој фаворит :pipi:

Bassot

:helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Имам слушано песни од нив,пред се Факалависта,Блокови и Фрекфренции.Како што кажа Виктор,одлични рецитатори со одлични текстови.
:helou:
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Супер се Грин Аут, Пистолеро е еден од најдобрите фристајлери кај нас РНС е познат по брзото рецитирање се на се одличен тандем доста талентирани момци.

Оваа ми е омилена.
 

Dacky_Cs

art is not a crime.
Член од
2 декември 2008
Мислења
383
Поени од реакции
7
Супер се, РНС во брзо рецитирање, а Пеше е најдобар на фристајл во мк.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
нема бољи од нив бе особено од пеше фристајл и РНС брзо рецитирање
ГАЗДИ:helou:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Сеуште сме во исчекување на новиот нивни албум
“Друштвото на мртвите поети“
:pipi:
Порано бев онака луд по Легијата и музиката на сите членови во неа... но во последно време највеќе го слушам Брус-Мал Голем Човек од нив... сепак нема ништо ново... се сме во исчекување на толку албуми така да...:toe:
Одлични се... и еве да ставам една трака од Мал Голем
 
П

Паган-др

Гостин
Грин аут, влегувам ко тајсонов нокаут...
едни од македонските рапери (групи) кои ги слушам. Албумот најмалце 100 пати го имам преслушано, имаат стварно добри текстови.
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Сеуште сме во исчекување на новиот нивни албум
“Друштвото на мртвите поети“

:pipi:
Како што знам Пеше спрема соло албум, со непознато име..а Друштвото на мртвите поети е албум на Тони кој го чекамеее... еее баеги време, а од кога е најавен? :)

Еве еден цитат од пред недела дена на Ронин:

Ронин: После издавањето на нашиот прв албум "Лош Ден За Империјата" секој член од Легијата почна да работи на своите или групни проекти. Како што знаете после тој албум излезе албумот на Green Out, на Dzaka Nakot и на Tazzak Akabatov. Следно што се очекува во нареднив период е соло албумот на LD Pistolero кој е во завршна фаза, соло албумот на Struja кој е во тек на снимање, вториот соло албум на R.N.S. и мојот соло проект кој е веќе целосно снимен и останати се само уште техничките работи. Значи во наредниот период се очекува сево ова, од кога ќе се издаде се од горенаведеното, наредно очекувајте уште еден ГОЛЕМ удар кон ИНМЕРИЈАТА со уште еден групен албум на Легијата.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Навистина добра рап формација, ги слушам, ми се допаѓаат.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
супер се..!ги слушам..хаха..баш како што рече..јака рап формација..
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713

RNS:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:epten staro ..ama ushte den denes e broj 1
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Најдобриот хип-хоп состав во Македонија,без сомневање...многу ги поштувам,текстовите им се лудница,посебно РНС со неговото брзо рецитирање.
Пистолеро,за човекот немам лош збор,кој од кој текст му е подобар....

Песните секој ден им ги слушам едно 430895 пати и не ми се досадни :kesa:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Може да се каже дека прва песна мак-рап што ми се допаѓала беше баш од Greenout. Имаат мноогу добри текстови и псоебно ми се допаѓа што се свои и не се комерцијализирани премногу како Слаткар(ако тој човек може да се нарече рапер).

А успат, какви графити прави Tonyo San:pipi:
 
П

Паган-др

Гостин
Волците сити овците изедени. Една од нивните најдобри траки. Незнам зошто никој до сега ја нема ставено на јутјуб.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Тонјо сан оди ликовно..го бива бе..а и брус рецитира брзо..и тој е 1 од најбрзите рапери во мк.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom