Green Day обожаватели

mackomk

...Chichino...
Член од
23 јуни 2007
Мислења
318
Поени од реакции
72
Епа вака мојот омилен бенд, верувам и на многу други.Што да кажам за дечките феноменални се,луд сум по нив,омилен албум ми е American Idiot(Албум со кој се прославија).Епа ајде давајде коментари,пофалби или критики.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Многу тука ги знаевме и пред Американ Идијот!
 
Член од
16 август 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
GREEN DAY SE NESTO NAJDOBRO STO POSTOI NA PLNETAVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2::pos2::salut:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Мацко мк знаеш ли колку албуми имаат Green Day пред American idiot? Не ти кажувам точна бројка само округло ќе ти кажам дека се над десетина. Green Day се популарни од мноогу одамна, почнати се со свирење некаде 88 а со dookie го достигнаа својот врв, дури сега со American idiot се вратија на свое.

Иако сите го форсираат последниве два албума јас ќе кажам вака. Како еден од нивните најголеми фанови и поседувачи на 99%од нивната дискографија. Сите албуми им се супер и не можеам да издвојам ниеден заоа што за мене они претставуваат една од оние култни групи.

Но прв албум нивни што јас го имам купено беше Warning, а тој албум е единствен што на музички план е различен во смисла дека повеќе се осврнати на акустични гитари и намалена дисторзија. Затоа замене најдобар албум е Warning поточно највлијателен.:pank:
 

mackomk

...Chichino...
Член од
23 јуни 2007
Мислења
318
Поени од реакции
72
Мацко мк знаеш ли колку албуми имаат Green Day пред American idiot? Не ти кажувам точна бројка само округло ќе ти кажам дека се над десетина. Green Day се популарни од мноогу одамна, почнати се со свирење некаде 88 а со dookie го достигнаа својот врв, дури сега со American idiot се вратија на свое.

Иако сите го форсираат последниве два албума јас ќе кажам вака. Како еден од нивните најголеми фанови и поседувачи на 99%од нивната дискографија. Сите албуми им се супер и не можеам да издвојам ниеден заоа што за мене они претставуваат една од оние култни групи.

Но прв албум нивни што јас го имам купено беше Warning, а тој албум е единствен што на музички план е различен во смисла дека повеќе се осврнати на акустични гитари и намалена дисторзија. Затоа замене најдобар албум е Warning поточно највлијателен.:pank:
Ја не реков дека незнам колку албуми имале пред Ameican Idiot или дека немале албуми пред тоа.
Извини со кажав кој ми е нивни омилен албум.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
И кажа дека тој албум ги прославил. А таа слава што им го донесе тој албум е една од подебилните слави.

Значи финтата е дека, Грин Деј си се прославија уште 1993ta
 

mackomk

...Chichino...
Член од
23 јуни 2007
Мислења
318
Поени од реакции
72
Па според мое мислење тој албум ги прослави,темава е отворена за да си ги кажеме мислењата така,мислам дека секој има право да си каже и дека треба да се почитува секое мислење
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Ти го почитуваме и те поправаме.

Green Day се прославија во 1993та. Нема љутиш, што си е точно точно си е :)

American Idiot ги прослави кај турбо фолкерите кои што претходно не знаеа за нив.
 

mackomk

...Chichino...
Член од
23 јуни 2007
Мислења
318
Поени од реакции
72
Ти го почитуваме и те поправаме.

Green Day се прославија во 1993та. Нема љутиш, што си е точно точно си е :)

American Idiot ги прослави кај турбо фолкерите кои што претходно не знаеа за нив.

Со оглед дека повекето награди кои ги имаат добиено во нивната кариера,ги добија за American Idiot и со оглед дека ова е албум со кој за прв пат се искачија на првото место на топ листите за најдобар албум во Америка и Британија,мислам дека држи мојот став дека овој албум им донесе најголема слава.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Со оглед дека повекето награди кои ги имаат добиено во нивната кариера,ги добија за American Idiot и со оглед дека ова е албум со кој за прв пат се искачија на првото место на топ листите за најдобар албум во Америка и Британија,мислам дека држи мојот став дека овој албум им донесе најголема слава.
За жал твојот став не кореспондира со историските факти и статистички податоци, така да слободно ќе ти кажам не си во право. Не знам каде си бил во 93-94 или дали си бил роден воопшто но грин дејтогаш го имаа својот врв.Американ идиот е само музички чекор напред ама не и најголема популарност. Да со американ идиот многу млади луѓе слушнаа за нив и стекнаа нови фанови но грин деј повторно ќе кажам популарни од многу поодамна.
 

mackomk

...Chichino...
Член од
23 јуни 2007
Мислења
318
Поени од реакции
72
За жал твојот став не кореспондира со историските факти и статистички податоци, така да слободно ќе ти кажам не си во право. Не знам каде си бил во 93-94 или дали си бил роден воопшто но грин дејтогаш го имаа својот врв.Американ идиот е само музички чекор напред ама не и најголема популарност. Да со американ идиот многу млади луѓе слушнаа за нив и стекнаа нови фанови но грин деј повторно ќе кажам популарни од многу поодамна.
Па стекнувањето на нови фанови е и слава така? И самата кажа дека многу млади луѓе прв пат слушнаа за нив благодарение на American Idiot,а со тоа и станаа нивни фанови.Значи ако со American Idiot стекнале многу фанови логично е дека им донел голема слава.

п.с.бев роден 93-94:pos2:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Па стекнувањето на нови фанови е и слава така? И самата кажа дека многу млади луѓе прв пат слушнаа за нив благодарение на American Idiot,а со тоа и станаа нивни фанови.Значи ако со American Idiot стекнале многу фанови логично е дека им донел голема слава.

п.с.бев роден 93-94:pos2:
Значи сега си уште во основно. Малдиќу јас сум машко ама нема везе ако ти е полесно обраќај ми се со тета брн може:pos2:.
Значи ти уште си цмиздрел за цицка кога грин деј жареле и палеле на светската сцена. Значи не знаеш тоа што тврдиш дека го знаеш. Затоа имаш интернет иди побарај ќе најдеш и нема да се брукаш овде.:wink:
 

mackomk

...Chichino...
Член од
23 јуни 2007
Мислења
318
Поени од реакции
72
Епа тета брн:pos2:, не не сум у основно 4-та сум у средно,а и да сум усте у основно тоа е најмалце битно,мозе не сум слушал музика 93 али у право си имам интернет и за твоја информација сум го проверил ова и не зборам на памет,можда ти не си напраил update од 93` :pos2:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Па стекнувањето на нови фанови е и слава така? И самата кажа дека многу млади луѓе прв пат слушнаа за нив благодарение на American Idiot,а со тоа и станаа нивни фанови.Значи ако со American Idiot стекнале многу фанови логично е дека им донел голема слава.

п.с.бев роден 93-94:pos2:
Ко шо кажав. Ретардирана слава. Слава по која ги знаат и оние што не слушаат панк-рок. А тоа е ретардирана слава. Пошо изгубија многу луѓе кои што всушност слушаат панк-рок.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ај мирни. :)

Green Day ми се во топ 5 омилени групи дефинитивно, со Dookie, Warning па и American Idiot, добар албум е... малце ги искомерцијализира само, ама нема везе...

Закон група, закон дечки... и супер музика прават. Крај. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom