Grave Diggaz

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Aj da vidime so mislenje imate za ovaa edna od najdobrite old school grupi
POetic R.I.P!!!!!1
Bas da vidam dali ste gi slusnale ako ne neznaete so e rap!!!!
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
абе братче Grave Diggaz се пишува заедно Gravediggaz...
типците се од New York .... групата и е формирано во 1994
RZA од Wu-Tang Clan,Prince Paul,Frukwan и Too Poetic се членовит ена групава...
ја го имам слушано само нивниот прв албум

Gravediggaz - 6 Feet Deep башка тоа Killah Priest, Masta Ace им гостуваат во албумов

и би го оценил со 9 од 10 поени а инаку не слушам многу New York Rap
али групава ја поштувам зошто прават HorrorCore Rap...
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
E sea ke ima pisuvanje. Kako so rece DBG, Gravediggaz se pisuva zaedno... Za mene alltime favourites. Uste koa ke go cues sostavot od 4 legendi: Prince Paul, The Rzarecta aka The RZA, Too Poetic Aka Tha Grym Reaper i Frukwan aka Sunstar odma osekas deka si vo nevloja. Po izdavanjeto na Six Feet Deep ili Niggamortis, Gravediggaz sozdavaat eden potpolno nov vid hiphop poznat poveke kako horrorcore. Po Izdavanjeto na vtoriot album The Pick The Sickle And The Shovel, Rza i Prince Paul ja napustaat grupata..so sto ostanuvaat samo Poetic i Frukwan. Dodeka go snimaat albumot Nightmare In A Minor, lekari naogaat deka Poetic e bolen od rak na debeloto crevo. Iako mu bilo pretskazano 4 meseca zivot, Poetic ziveese uste dve i pol godini... Konecno na 15 juli poetic pocina...
Iam napraveno Tribute za Poetic mozete da go vidite na:
PS
Rest In Peace
Poetic aka Grym Reaper
1966-2001
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
edni od najdobrite!!!
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
A dobro Kocka moze ti neso da ni spodelis so znaes za Gravediggaz, koja pesna ti e najubava i takvo neso...da aktivirame tema malcce. Aj
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Iako veke ne slusam rap (a so toa i Gravediggaz), seuste mnogu gi postuem. Dodeka slusav rap, oni mi bea edni od omilenite... ma sto zboram ja, najomileni mi bea! Ubedlivo najdobra pesna e "Diary of a Madman", a isto cool pesni se i "1-800 Suicide" (popravete me ako go zgresiv naslovot) i "Unexplained". Ima i uste nekolku pesni sto mi se svigjaat, ali naslovite ne gi pamtam. Gi imam slusano samo prviot i tretiot album. Tretiot nekako ne mi se svigja. Mislam, ne e toa toa bez RZA.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
pa gravediggaz skoro site pesni mi se omileni lirikite im se ludi!!!!
1-800 Suicide e nogu jaka pesna i spotot e lud...The Unexplained e ludnica stvarno nogu jaka pesna nema so da zboram lirikite skoro do sovrsenstvo!!!Diary of a mad man e stvarno horor core im treba psihijatar na deckite stvarno!Bang your head ne e losa!Da Bomb e isto taka nogu top!Constant Evelation,Trippin!!!Abe skoro se e top od deckive stvarno horor core se!Rza go dodava wu tang stilot po malce ama steta za Poetic i za grupata so se raspadna!
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Kocka напиша:
pa gravediggaz skoro site pesni mi se omileni lirikite im se ludi!!!!
1-800 Suicide e nogu jaka pesna i spotot e lud...The Unexplained e ludnica stvarno nogu jaka pesna nema so da zboram lirikite skoro do sovrsenstvo!!!Diary of a mad man e stvarno horor core im treba psihijatar na deckite stvarno!Bang your head ne e losa!Da Bomb e isto taka nogu top!Constant Evelation,Trippin!!!Abe skoro se e top od deckive stvarno horor core se!Rza go dodava wu tang stilot po malce ama steta za Poetic i za grupata so se raspadna!
A znaes deka sea u 2007, Frukwan najavuva nov Gravediggaz album?
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
hoody напиша:
A znaes deka sea u 2007, Frukwan najavuva nov Gravediggaz album?

ke bide top ali...bez poetic i rza ne e toa toa aili sepak ke go zemam bas sakam da vidam so ke napravi!!!!RESPECT
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
gi slusav grave diggaz ali ne mnogu inace u globala vistinska underground grupa respect
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
da ne e toa plagijat na svabite GRAVE DIGGER???:nenene:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Ne be, nema sansi. Ja se kladam deka oni uopste ne ni znaat koi se Grave Digger, a kamo li da im go kradat imeto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom