Freddie Mercury

Член од
16 ноември 2008
Мислења
103
Поени од реакции
5
Мислам дека нема ваква тема па затоа ја поставив.
Инаку прашањето ми беше што мислите за неговата музика, дали ви пречи тоа што бил gay и дали мислите дека е заменлив?
Според мене неговите песни секогаш ќе останат запаметени и сигурно го надминале секоја негова мана, и мислам дека никој не ќе може да го замени
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
па во главно јас ја слушам музиката.. не идам со типот(не сум педер)... такада не се умарам дали бил обратен или се пукал у вена или имал чичко во јапан.. ако има добри траки ке ги слушам ако нема со среќа... а фреди мерќури со куин имаа добри траки такада.. :)
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Мислам дека нема ваква тема па затоа ја поставив.
Инаку прашањето ми беше што мислите за неговата музика, дали ви пречи тоа што бил gay и дали мислите дека е заменлив?
Според мене неговите песни секогаш ќе останат запаметени и сигурно го надминале секоја негова мана, и мислам дека никој не ќе може да го замени
Само што видов дека има ваква тема :)
И тоа како мислам дека е незаменлив, беше појава, уникатен во се`-движења на сцена, стил, глас, смисла за хумор(ако ве чуди како знам-ги имам изгледано скоро сите негови интервјуа и имам прочитано 2 книги за него сега за сега), ама баш се`.
А за тоа што бил бисексуалец нормално дека не ми пречи.
Реков бисексуалец бидејќи прво имал девојка додека бил на факултет, потоа бил во врска околу 6 години со Мери Остин, после имал дечковци но измеѓу се гледал и со Барбара Валентајн(глумица), наводно биле многу добри пријатели ама во книгите прочитав дека имало и нешто повеќе(кажано од неговиот личен асистент). Само што малку луѓе го знаат ова.
 
В

Вори

Гостин
Крал!Ич не ме боли дали бил педер или не.Еден од најдобрите вокали ever.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Нема да се роди уште еден Фреди Меркјури. Во документарецот направен за концертот на Квин на Вембли, има изјава на Фреди во која вели дека повеќето луѓе мислат дека тој е арогантен човек, што тој самиот го демантира. Фреди го имаше она што го бара сцената. Самоувереност која асоцира на ароганција кога ќе стапнеш на неа, што нема никаква врска со приватниот живот, за разлика од обратниот процес на кој сега сме сведоци. Сега ѕвездите изигруваат филантропи на сцена или во јавноста, а во приватниот живот се арогантни и надуени луѓе. Фреди бил свесен дека е уникатен и дека вреди. Не е грев што на глас го признал тоа.

Од харизма, до глас, до талент за создавање музика, никој не може да му го порекне тоа.
Веројатно е еден од ретките ѕвезди како Џими Хендрикс и Курт кои сфатиле дека големите ѕвезди прерано го напуштаат светов.
Според она што го имам читано за него, како ретко кој музичар разбирал каков вид на театралност бара сцената (затоа ми е смешна целава фама околу Лејди Гага. Жената е комплетен фејл). Тој го има оформено бендот онаков каков што го знаеме. Никогаш не се плашел да ризикува со музиката и ете вроди со плод.

Концертот на Вембли веројатно нема никој да успее да го повтори. Самиот Мик Џегер чекал со часови за да може да присуствува на него. Ете колкава била големината на Фреди и на Квин. Жалам што не бев сведок на музицирањето на Квин, туку отпосле ја слушам нивната музика.



"I always knew I was a star, and now, the rest of the world seems to agree with me"
"I won't be a rock star. I will be a legend."

P.S : Thank you darling...:pipi:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
101
Поени од реакции
7
Kralot na binata,najgolemiot rok vokal.prosto ja poseduvase mokta kako da e se negovo otkoga ke pocne da pee pred najkriticnite publiki.sramota sto ima samo 6 komentari.
 
T

theTinule

Гостин
Awh..za da ima sedum komentari.
Go poshtuem Freddie za mnogu himni napishani od nego i za tragot sho go ostavi vo rok istorijata. Musical genius.
Da fatite horska partitura od Bohemian, nema da vi se veruva koja harmonija ja ima -.-
Respect -.-

Da ne bil bi, kje go pochituvav kako celosna lichnost od koja mozhe da se zeme primer u sekoe pole od zhivotot, no ete, za zhal ne e taka.
Pochitta kon nego mi e nasochena samo kon negovite muzichki dostignuvanja.
Predobar muzichar, pak kje kazham.
 

JohnWayne

Master
Член од
10 мај 2007
Мислења
194
Поени од реакции
16
hahaha He didnt die of aids, pure epic power simply devoured his body :)))))) EPIC :D:D:D:
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Денес е роденденот на великанот од Queen Фреди Меркјури. Ќе остане запаметен по одличните песни... R.I.P легендо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom