Forbidden Desire

TheButcher

Thrasher
Член од
8 август 2009
Мислења
78
Поени од реакции
4
Emerging from the depths of Kicevo, Forbidden Desire exploded into the music scene in august 2008. The idea came from the guitarists Buba (rhythm) & Bibe (solo) who were searching for other members for years...and finaly they made a deal with Meri (drums) , Moni (vocals) and Mare (bass) ...Since than the band was having a lots of performances in Kicevo and in other places in Macedonia. "Pray To Survive" is their first demo song which describes their wild spirit. Now they are working on their next songs and are planing some ludilo events...The influence is coming from the legends Metallica, AC/DC, Iron Maiden, Testament, Black Sabbath and a lot of other well-known bands. So don't be afraid to listen what these crazy girls want to say...remember.. you'll enjoy in their music. XD pozz

Колку што знам Forbidden Desire се првиот македонски женски метал бенд


http://www.myspace.com/forbiddendesire


 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
во секој случај, храбар потег, со оглед на тоа дека живиме во назадно општество кај што жените немаат право на успех:tapp:
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Што имам слушано женски метал... Овие се најдобри... Во Македонија мислам...
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
А ги знам момичињава кичевски, во Прилеп во Апореа ги слушав. Супер свират и страшна атмосвера прават. Само напред :smir:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Jа ги слушав кај нив на проба и кул си се :) А и да се пофала ја го снимав клипон погоре xD
 

TheButcher

Thrasher
Член од
8 август 2009
Мислења
78
Поени од реакции
4

доколку сакате да ги слушнете ..
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Хаха Мисфитс. Интересно (=
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
2 од девојчињава студираат со мене. Мери-Ен на бубањ што е и вокалот Мони.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Секоја чест за темата, заслужуваат девојките...Исклучиво женски метал бенд е многу ретка појава тука.Имаат супер состав, се надевам дека ќе имаат свирка наскоро, до тогаш Pray to survive:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom