FIFA World Cup Brazil 2014 - Panini Online Sticker Album

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Некој да не му треба некој од овие, цел ден киснат изгледа сите ги имат :DПрегледај го приврзокот 90292

може оној третиот иранец да ми го дадеш а ти бирај еден од овие:

Џо Харт, Лого на Кореја, Емир Спахич само незнам како да се мењам овака на договрено
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Некоја празна група најдете или крај краева направете една. И кога ќе правиш swap request направи кај collectors team.
 
B

Beck's

Гостин
19 од 25 сликички дупли.

Алвес, Иниеста, Запата, Митроглу, Ромарик, Брајан Руиз, Глен Џонсон, Логото и голманот на Хондурас, Џузепе Роси, Ајови и Нобоа (Еквадор), Лорис, Забалета, Меирелеш, Лукаку, Џебур, Кокорин, Чонг-Хо
Дај го Лукаку бе. 2 дена само него го чекам да го комплетирам тимо[DOUBLEPOST=1398199812][/DOUBLEPOST]Влези туека

Team ID : 66090

Password : 123456
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Дај го Лукаку бе. 2 дена само него го чекам да го комплетирам тимо[DOUBLEPOST=1398199812][/DOUBLEPOST]Влези туека

Team ID : 66090

Password : 123456
Донев го договори веќе.



Инаку нареден пат пишете одма и што нудите... да го скратиме разговорот.
Или уште подобро директно ПП
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Логото на Холандија, Кагава, Хауард, Алтидор, Бехрами, Сако, Пепе, Коентрао, Chedjou, Romaric, Dominguez, Mensah, Djebbour, Chung-yong
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Joel Matip,David Silva,Pedro Rodriguez,Souleymane Bamba,Arthur Boka,Shinji Okazaki,Wayne Rooney,Walter Ayovi,Aleksandr Anyukov
Ovie mi se duplikati pogore

Baram

Meksiko -J.Hernandez,Peralta,G.D Santos,
Holandija-Janmaat,Indi,Robben,RvP
Ekvador-Erazo,Guagua,Rojas,Noboa
Germanija-Mertesacker,Muller,Ozil,Boateng
Argentina-Gago,Campagnaro,Di Maria,Aguero,Garay
Japonija-Yoshida,Uchida,Kagawa,Endo,Nagatomo

Koj ima neka kazhe :D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
може оној третиот иранец да ми го дадеш а ти бирај еден од овие:

Џо Харт, Лого на Кореја, Емир Спахич само незнам како да се мењам овака на договрено
Уф касно гледам ова сега ми отидоа сите, освен овој на Иран голманот, ако ти фали или на некој му фали ПП :D
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.582
Поени од реакции
3.590
Од се ми остана нејасно уште како да се мењам со некој јас шо сакам ? Подесувам кој сликички ги давам и кој ги барам, другарот подесува исто и никако да се смениме. Помош anyone ?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Од се ми остана нејасно уште како да се мењам со некој јас шо сакам ? Подесувам кој сликички ги давам и кој ги барам, другарот подесува исто и никако да се смениме. Помош anyone ?
Влезете во иста група.
Полесно и посигурно е така
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Од се ми остана нејасно уште како да се мењам со некој јас шо сакам ? Подесувам кој сликички ги давам и кој ги барам, другарот подесува исто и никако да се смениме. Помош anyone ?
Направете група и влезете таму. После ќе стаите понуди преку тоа collectors group и ќе чекате
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Добро можно ли е овој Зокора да неможам 2 дена да го сменам?
Дај најдете ми некој роднина негов од Брегот што игра да му го увалам некако, неможам да го глеам више. :D
 
B

Beck's

Гостин
Добро можно ли е овој Зокора да неможам 2 дена да го сменам?
Дај најдете ми некој роднина негов од Брегот што игра да му го увалам некако, неможам да го глеам више. :D
Највероватно сакаш да го трампаш со некоја јака репрезентација, пробај со Иран или Алжир пример ќе ги видиш роднините негови :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom