Fatamorgana - MASSUM олимпијада

Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Eve 2 videa od ohridskiot bend Fatamorgana koi go osvoija 2-to mesto na MASSUM Olimpijadata vo Skopje. Preslusajte gi klip4injata, nemaat bas najdobar kvalitet...i ostavete komentar kajgandzii :):) pozz do site!


 
Член од
26 април 2009
Мислења
10
Поени од реакции
1
Jas bev novinar na MASSUM Olimpijadata i bev dolzen da gi izvadam rezultatite od natprevarite na internet i moram da kazam, ja imav cesta da se zapoznam so toa detenceto so kosata. Alal da mu e, moram da recam...definitivno najzasluzena nagrada za Fatamorgana.
Jas licno zboruvav so decata koga zavrsija so nivnata izvedba, mnogu komunikativni i prijatelski raspolozeni.
 
В

Вори

Гостин
Вие највише впечаток ми остаивте...и не требаше скопјаните да победат.Иначе од пејачот родителите мислам дека беа тука пред мене и правевме муабет дека нефер не победиле..ама тоа е.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Како што слушам муабети Mortred (тие што земаа прво место) апла подобри биле од останатите.
 
В

Вори

Гостин
Марко имаше еден од битола..што свиреше во бендот кој победи во инструменталки само..гитара и бубњеви,ист ко тебе беше...сум се зачудил
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Марко имаше еден од битола..што свиреше во бендот кој победи во инструменталки само..гитара и бубњеви,ист ко тебе беше...сум се зачудил
Ту бе што им станало на луѓево сите на мене почнале да личат. :pos2:
 
В

Вори

Гостин
Озбилно ист ко тебе беше...ама баш ист.Се посумњав ја дека и ти свириш гитара реков да не си ти да ти барам автограм,ама ништо:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom