Fantasy Football Games

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Вчера во 19:28 го ставив Левандовски капитен, значи во последен момент се предомислив откако ги видов стартните состави, а до 19:30 може да се прават измени. А претходно бев убеден со Обамејанг да одам како капитен колово.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Вчера во 19:28 го ставив Левандовски капитен, значи во последен момент се предомислив откако ги видов стартните состави, а до 19:30 може да се прават измени. А претходно бев убеден со Обамејанг да одам како капитен колово.
Јас па Кутињо на клупа го оставив. :facepalm:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
2015-11-01 14:05:10The round has finished. You won 0 points and moved down in the overall standings from 1121st to 1140th.

:icon_lol:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
Одлично коло , во Примера 77 поени се искачив на трето место , покрај Нејмар и Суарез, добра одлука беше што го сочував Иниеста а и Коке конечно даде гол.
Во Серие А супер коло 67 поени ќе имам со резервите кога ќе се изврши замената , гол на Икарди , Муриљо и Игуаин со неколку клиншит.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
@DaniBMW ептен напна со Роналдо како капитен, разбирам дека си фан на Реал ама толку упорен да си со него. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
@DaniBMW ептен напна со Роналдо како капитен, разбирам дека си фан на Реал ама толку упорен да си со него. :D
Шутира слободни, шутира пенали, при корнери е главен во 16ник, заработува пенали секој натпревар игра по 90 минути.

Веќе трета сезона играм Ла Лига и многу малку го ротирам тимот.
Врати неколку кола наназад ќе видиш дека тие се играчите :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Шутира слободни, шутира пенали, при корнери е главен во 16ник, заработува пенали секој натпревар игра по 90 минути.

Веќе трета сезона играм Ла Лига и многу малку го ротирам тимот.
Врати неколку кола наназад ќе видиш дека тие се играчите :D
Па и Нејмар го прави истото само по успешно и како тим повеќе се во форма за разлика од Реал. И тие работи треба да ги гледаш. :D

Еве во Бундес гледаш како почна добро да ротираш со Рафаел и Бас Дост. Јас со Модест претерав, нема постигнато гол веќе 4 натпревари.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Па и Нејмар го прави истото само по успешно и како тим повеќе се во форма за разлика од Реал. И тие работи треба да ги гледаш. :D

Еве во Бундес гледаш како почна добро да ротираш со Рафаел и Бас Дост. Јас со Модест претерав, нема постигнато гол веќе 4 натпревари.
Веќе нема да го прави. Меси се враќа.
Не знам... од претходно искуство, повеќе доверба имам во Роналдо (нема врска што е наш, воопшто не го сакам како играч :D)

Епа и во Ла Лига да го имав Гризман колово без размислување ќе играше и ќе беше капитен. Ама го немав :D Каиседо ми е на клупа, колку да имам некоја измена во случај да не игра некој од тројката.


Рафаел и Дост... Кога имам избор, играчите што играат дерби натпревар ги седнувам на клупа. Во случајот играчите на Баерн и Шалке.
Ете и во ПЛ, Бентеке, Стерлинг, Компани, Забалета и Компани на клупа ги оставив. Грешам кога типувам на еден од тимовите :D
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
Да типуваш на еден од тимовите во дерби е ризик , но се исплати да погодиш .
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
@DaniBMW Карвахал повреден е или ќе биде во тимот против Хетафе?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom