Fantasy Football Games

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Мислам дека на Фантази ПЛ од оваа страна стигнав до мојата прва 100ка на фантази игрите. Имам 97, ама ваљда ќе влезат други на двајцата што не играа, со што ќе дојдам до број од 103 поени. :pipi:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
Мислам дека на Фантази ПЛ од оваа страна стигнав до мојата прва 100ка на фантази игрите. Имам 97, ама ваљда ќе влезат други на двајцата што не играа, со што ќе дојдам до број од 103 поени. :pipi:
Јас годинава веќе 2 направив.
Една во Ла Лига една во Бундес

Али не се интересни стотките каде што пола поени се од еден фудбалер, кој им е капитен на сите активни играчи. Нема голем напредок така.
Мене во Ла Лига ми беше таква стотката, каде што 60 поена од Роналдо имав.

Во Бундес ми беа поделени поените на повеќе играчи и 4то место бев за тоа коло.


Али како и да е, тебе за почеток ти е супер. Да ги поминеш побрзо неактивните тимови :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Јас годинава веќе 2 направив.
Една во Ла Лига една во Бундес

Али не се интересни стотките каде што пола поени се од еден фудбалер, кој им е капитен на сите активни играчи. Нема голем напредок така.
Мене во Ла Лига ми беше таква стотката, каде што 60 поена од Роналдо имав.

Во Бундес ми беа поделени поените на повеќе играчи и 4то место бев за тоа коло.


Али како и да е, тебе за почеток ти е супер. Да ги поминеш побрзо неактивните тимови :D
Многу касно почнав реално, ама јебига не знаев дека ќе ме заразат игриве. :D Не ти треба кој знае колку време, а интересно е, чекаш поени, проверуваш кој го постигнал голот скоро секој меч имаш екипа за кој навиваш...и слично. :D
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
80 поени и скок од 10-то на 5-то место во Примера Фантази. :jeeee:

Имам уште 3 играчи за поени .
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Jaс иам 62 сеа со сеа, со уште едно полувреме од Орељана + Гризман, Хименез, Облак и Лапорт. :P
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
Za malku stotka , na kraj 94 . :kruna:[DOUBLEPOST=1445201383][/DOUBLEPOST]За пеналите му дадоа поени на Нејмар , СТОТКА :jeeee:
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
99 поени во Италија. Салах да не добиеше црвен, или Погба да не го промашеше пеналот ќе одев преку 100. Погба ме поеба и на Спортлајф, и таму ми е сличен тимот, а и со оглед на тоа што ми е капитен, ако дадеше гол ќе одев сигурно преку 60 поени и ќе лапнав барем 250 ваучер, ако не и 500. :)

dfd.jpg

96 + 3 од Манолас. :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
Па добро поминав на сите од овие Фантази.

На Премиер Кејн капитен ми беше. Озил, Нотон, Сигурдсон... 74 поена и добар скок направив на оверал.

На Бундес влегов во топ100 на оверал. 98 поени колово. Направив грешка со капитенот. Во последен момент Обамејанг го сменив за Левандовски.
Корб од Менхенгладбах ми донесе неочекувани 13 поени. Фарман одбрани пенал.
Другите играчи не ги коментирам, пошто тие сите ги имаат. Џабе се поените :D

Сериа А, 88 поени би требало да се. И тука добар скок ќе направам.

На Ла Лига имам уште двајца играчи. Ако не направат нешто, останав во место колово.



Но, сепак зад @Uli Hoeneß останав. Искина колово! Стотки нареди :D
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
По подолго време одлично коло во Серие А , имам 76 моментално , но ќе се додаде Лулиќ и некој поен плус , ќе имам 94 , ако го имав и Сориано во тимот ќе преминев стотка .

Скок од 22 на 14-то место
:jeeee:

1.png
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Па добро поминав на сите од овие Фантази.

На Премиер Кејн капитен ми беше. Озил, Нотон, Сигурдсон... 74 поена и добар скок направив на оверал.

На Бундес влегов во топ100 на оверал. 98 поени колово. Направив грешка со капитенот. Во последен момент Обамејанг го сменив за Левандовски.
Корб од Менхенгладбах ми донесе неочекувани 13 поени. Фарман одбрани пенал.
Другите играчи не ги коментирам, пошто тие сите ги имаат. Џабе се поените :D

Сериа А, 88 поени би требало да се. И тука добар скок ќе направам.

На Ла Лига имам уште двајца играчи. Ако не направат нешто, останав во место колово.



Но, сепак зад @Uli Hoeneß останав. Искина колово! Стотки нареди :D
На Ули сигурно ми е Обамејанг капитен. Јас во петокот организирав фудбал и тотално заборавив на фантази игриве, па ми останаа капитени Левандовски и Роналдо во Германија и Шпанија. Ај можеби и немаше да го сменам Лева, ама во Примера сигурно ќе го ставев Суарез капитен. :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
fant seria a.jpg

105

fant bundes.jpg

На Бундес 19-ти overall

Во шпанското 72 од кои 36 од Суарез, утре уште Сусаета ми игра.

Како ги погодив капитените ова коло, Обамејанг, Едер и Суарез :cool:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
По подолго време одлично коло во Серие А , имам 76 моментално , но ќе се додаде Лулиќ и некој поен плус , ќе имам 94 , ако го имав и Сориано во тимот ќе преминев стотка .

Скок од 22 на 14-то место
:jeeee:

Прегледај го приврзокот 131628
Kaj си пошол со Сантон бе? :pos::pos::pos::pos:

Иначе ја упорен сум со балканциве. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom