Fantasy Champions League 2015/2016

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Глупости.
А мене 2 поени од второ коло за Семедо?[DOUBLEPOST=1446413379][/DOUBLEPOST]И на предиктор резултатите? Ништо не се зачува :(
Зошто глупости? 100 пати кликав тогаш Облак и Родригез да ги ставам и ми пишуваше сејвед, но рифреш кога направев пак ми беа на клупа.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Зошто глупости? 100 пати кликав тогаш Облак и Родригез да ги ставам и ми пишуваше сејвед, но рифреш кога направев пак ми беа на клупа.
Пошто на нас повеќе ни одговара да ти беа на клупа :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Не можам да ги ставам Мата и Фелипе Луис во стартниот тим. Пак зафркава (пишува invalid team), а утре тешко дека ќе можам тоа да го направам, а сакав и еден трансфер да искористам. :rolleyes:
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Јас сега направив два трансфери , нема проблем.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Јас сега направив два трансфери , нема проблем.
За трансфери сигурно може, но сакам тие утре што ќе играат како Мата и Луис да ги ставам во стартниот тим и кога кликнам submit за да го потврдам тимот ми пишува invalid team наместо saved team.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
За трансфери сигурно може, но сакам тие утре што ќе играат како Мата и Луис да ги ставам во стартниот тим и кога кликнам submit за да го потврдам тимот ми пишува invalid team наместо saved team.
Јас и го променив тимот , ми се зачува , пробај пак.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Гаитан на место на Парехо го сменив само. Го имав уште во најпрвиот тим, после го извадив...гледам има најмногу поени од сите од среден ред извадено, касно ми е сеа, ама јбг....за проба не се зема пари, секако планирам вајлд кард да користам наредно коло. :D Оти после ќе дадат милион слободни трансфери. xD
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Марсиал го купив наместо Брахими и го ставив капитен за вечерва. Доволен е еден напаѓач од Порто (Абубакар). Во Израел не верувам да постигнат повеќе од два гола.[DOUBLEPOST=1446577616][/DOUBLEPOST]Ти @DaniBMW што се криеш? Кажи што си направил, како си направил. Не биди таинствен. :D

Уствари на факс си моментално. :icon_mrgr:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.005
Поени од реакции
57.044
Марсиал го купив наместо Брахими и го ставив капитен за вечерва. Доволен е еден напаѓач од Порто (Абубакар). Во Израел не верувам да постигнат повеќе од два гола.[DOUBLEPOST=1446577616][/DOUBLEPOST]Ти @DaniBMW што се криеш? Кажи што си направил, како си направил. Не биди таинствен. :D

Уствари на факс си моментално. :icon_mrgr:
Колоквиумска недела... порано се вратив. :D

Филипе Луис и Бернат ги сменив за Сикера и Рохо.
Изгледа дека и без Белерин ке останам. Не сум баш во тек со случувањата :D


Инаку Брахими беше добар лани, кога беше меѓу играчите од среден ред. Сега како напаѓач не вреди.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Колоквиумска недела... порано се вратив. :D

Филипе Луис и Бернат ги сменив за Сикера и Рохо.
Изгледа дека и без Белерин ке останам. Не сум баш во тек со случувањата :D


Инаку Брахими беше добар лани, кога беше меѓу играчите од среден ред. Сега како напаѓач не вреди.
Кога сме кај Филипе Луис пак не играше, а се сомневав дека ќе игра зашто Симеоне нон стоп ги ротира двајцава ама не сакав -2 поени да губам, секако имам доволно играчи. Него зборот ми беше дека Хуанфран ниту еден натпревар не паузираше сезонава кој е и постар од Ф. Луис али ајде нема веза, да не ја тупам.

Брахими е поскап од Абубакар и повеќе работи за тимот, помага и назад како што сум забележал од некои хајлајтси, а и од ланските натпревари против Баерн кога играа, а Абубакар е себичен гад и затоа го оставив.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Кој баксуз сум , Марсело се повреди . :несвест:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Гаитан на место на Парехо го сменив само. Го имав уште во најпрвиот тим, после го извадив...гледам има најмногу поени од сите од среден ред извадено, касно ми е сеа, ама јбг....за проба не се зема пари, секако планирам вајлд кард да користам наредно коло. :D Оти после ќе дадат милион слободни трансфери. xD
Види го мочкото бе, црвен добива. Сега нема да можам ни да го извадам. :facepalm::facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom