FA & Capital One Cup

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Дечки почекајте со Лукаку малце, сепак 22 години е уште. Потпаѓа под притисок и промашува доста шанси но 20-30 голови по сезона за негови години не се малку. Еве кога правите споредби со Дрогба правете до 22-3 години каде е овој а каде бил Дидие. :D
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Дечки почекајте со Лукаку малце, сепак 22 години е уште. Потпаѓа под притисок и промашува доста шанси но 20-30 голови по сезона за негови години не се малку. Еве кога правите споредби со Дрогба правете до 22-3 години каде е овој а каде бил Дидие. :D
Дрогба уште у селана по Франција трчал, ама Лукаку ако малце падне под притисок одма е катастрофа. Типот 22 години има, на 18 шутира пенал за Челзи во финале, каков притисок е тоа не е можно да се објасни. Истиот муабет како Игуаин, утна пенал и цело светско мислење се базира на тоа. Плукан и дискредитиран беше максимално, а реално е играчиште. Сезонава 30 гола им степа во Серија А, ама не битно пенал промашил тогаш и одма ес донесе заклучок дека толку од кариерата негова.
Мора да работи на агресивноста, има предиспозиции да биде вистинска напаст за одбраните, може од секоја позиција да даде гол а е јак ко карпа. Некако немотивиран ми е, и пасивен понекогаш. Пеналот го изведе добро, тоа што ДеГеа е машина е друг муабет. Зицерите, со тек на време си доаѓа.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Абе не е прoблем пенaлoт. Секoј мoже дa утне. Oднесувaњетo негo бaрем вo Челзи му беше кaтaстрoфa. Бaрaше дa биде прв нaпaѓaч вo тим кaкo Челзи, кoј требa дa се бoри зa сите трoфеи, a при првaтa oдгoвoрнoст кoјa му беше дaденa, зaебa рaбoтa и oдмa си пoбaрa трaнсфер. Имaше дoбрa пoзaјмицa вo Евертoн и кoгa се врaти пaк си мислеше декa мoрa дa му се гaрaнтирa негo местoтo вo тимoт. Кoгa гo дoнесoa Кoстa, нaместo дa сaкa дa се пoкaже и дoкaже, дa учи oд Дрoгбa и Кoстa и дa е втoр нaпaѓaч сo пoтенцијaл зa прв, oн пaк oдмa се испичкa и си гo oдбрa лесниoт пaт, пoбaрa дa е прoдaден.

Пoентaтa е декa немa кaрaктер, не мoже дa се нoси сo притисoк и нaместo дa сaкa дa се труди, дa учи oд искусни игрaчи и сaмиoт дa си се прoбие, oн сaкa се дa му е нa гoтoвo.
Нa пoчетoк нa сезoнaвa нaместo дa е фoкусирaн нa Евертoн, oн си дaвaше изјaви декa нaреднa сезoнa сметa декa требa дa е вo пoдoбaр клуб, зaтoa штo зaслужувaл дa игрa ЛШ.

А тaлент имa ствaрнo зa вистински нaследник нa Дрoгбa. И би гo прифaтил нaзaд вo Челзи, дoкoлку гo прoмени тoa штo пишaв. Уште oд кoгa се прoби вo прв тим вo Андерлехт, сите штo следиме тaкви инфoрмaции зa Челзи, гo знaеме кaкo нaследникoт нa Дрoгбa.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Ајде Палас, ајде италијани :D:D.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Финале ЛШ да не се игра, што толку се потрудиле за вакви настани пред натпреваров?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Финале ЛШ да не се игра, што толку се потрудиле за вакви настани пред натпреваров?
Najstar kup vo svetot. Jebes LS ovde ima poveke tradicija. Za pomalite angliski klubovi ova e vistinskoto najgolema sansa za prestiz.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Кој курац беше ова од Клатенбург? Смешки е судењево, баш ме интересира изговорот на крај.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кој курац беше ова од Клатенбург? Смешки е судењево, баш ме интересира изговорот на крај.
И мене ме интересира како секоја втора будала го држи Фелаини за раце во шеснаесетникот а никад не се суди пенал. Ама дека за Фелаини се работи, простено им е, демек.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
И мене ме интересира како секоја втора будала го држи Фелаини за раце во шеснаесетникот а никад не се суди пенал. Ама дека за Фелаини се работи, простено им е, демек.
Не зезај, тоа е пракса на многу натпревари, не само за него иако воочливо. Што беше ова пред малку, каде е предност? Катастрофа судење засега, искрено.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не зезај, тоа е пракса на многу натпревари, не само за него иако воочливо. Што беше ова пред малку, каде е предност? Катастрофа судење засега, искрено.
Ок, разбирам дека рвање е пракса ама види што му правеше Дан последниот пат кога шутна. За половина го фати и му ги углави рацете. Против Њукасл за истото Смолинг кога го фати Митровиќ мислам, пенал ни судеа. Само Фелаини е глуп зошто не паѓа и не плаче по судија тогаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom