FA & Capital One Cup

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе океј, ете срам е да изгубиш од вторлигаш ама пак ќе кажам, Арсенал играше уствари со еден првотимец Чех, Окс и Волкот изиграа по 10тина минути и помалце, Пер и Жиру се на граница на првотимци и другите беа скоро сите дечишта.
Пак ќе кажам, ете пак е срам да изгубиш од второлигаш ама многу беше сменет тимот.
Како така Жиру на граница на првотимец? :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Како така Жиру на граница на првотимец? :)
Пa првoтимец е ?
Не пaмтaм кoлку дoлгo не е првoтимец и влaгa oд клупa, aмa еве демa јa пoчнa утaкмицaтa сo Евертoн викaм aјде еве и негo ќе гo стaиме кo нa грaницa :D

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пa првoтимец е ?
Не пaмтaм кoлку дoлгo не е првoтимец и влaгa oд клупa, aмa еве демa јa пoчнa утaкмицaтa сo Евертoн викaм aјде еве и негo ќе гo стaиме кo нa грaницa :D

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Па не знам ама еве, ако тој не е, кој ви е топ состав, односно кои 11 играчи ви се првотимци? :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Немора да значи дека стрикно 11 души се првотимци... Обично 3-14 души се тие првотимци а другите се резерви.
Жиру ако не играл на последниве 5-6 утакмици не го праи резерва и на исто ниво со Фламини на пример кој е тешка резерва со пола утакмица сезонава.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Немора да значи дека стрикно 11 души се првотимци... Обично 3-14 души се тие првотимци а другите се резерви.
Жиру ако не играл на последниве 5-6 утакмици не го праи резерва и на исто ниво со Фламини на пример кој е тешка резерва со пола утакмица сезонава.
Тоа и ми беше поентата на муабетот само моето средно не ми дозволува добро да се изразам.
Фала Маки, сфе да ти.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Како така Жиру на граница на првотимец? :)
Јас не знам како Мертесакер е на граница на првотимец. :) Иначе за Жиру ок е, не е сигурен првотимец оваа сезона ко ланската. Еве сезонава во Премиер лига 4 пати играл прва постава, 6 пати на клупа. Ќе игра во зависност од противникот, а и од формата на Волкот. Ептен сега Волкот е повреден иначе сигурен сум дека Волкот ќе играше прва во наредните против Баерн и Тотенхем. Али како и да е, Жиру треба да се смета за еден од јаките кои настапиле вчера, а не како резервен играч.

Него треба да се разграничи сериозно сфаќање на купов со желба за победа. Со тројца младинци во прв тим, со неколку резерви и со само еден или двајца стандардни првотимци не верувам дека клубот дава приказ дека сериозно го сфатил купов. Ова го мислам за Ливерпул затоа што таков мислам дека ќе ви биде составот вечер. Може и сум грешка, ќе видиме, ама таков состав тешко дека ќе видиме во премиерлигашка утакмица или во утакмица од Лига на шампиони. Иначе кој и да излезе на терен сигурно е дека клубот сака да победи. И Арсенал сакаше да победи вчера, ама киксна. Ако веќе се стигне со ваков состав до полуфинале тогаш океј е да се стави стандарден тим на терен.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Купов на екипите за биг дострел освен за чистење на ѓубрето и гледање колку им сече на некои младинци, не треба да биде трофеј за бркање. Фергусон кога ќе беше елиминиран од тука со некој резултат од 3-0, 4-0, 80% тимот што му настапил на таа утакмица беа продадени уште наредниот први јуни. Освен нели како што напоменавте, ако стигнеш до полуфинале па да речеш или па примерот на Пејо за Ливерпул, да се кренат играчите.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас не знам како Мертесакер е на граница на првотимец. :) Иначе за Жиру ок е, не е сигурен првотимец оваа сезона ко ланската. Еве сезонава во Премиер лига 4 пати играл прва постава, 6 пати на клупа. Ќе игра во зависност од противникот, а и од формата на Волкот. Ептен сега Волкот е повреден иначе сигурен сум дека Волкот ќе играше прва во наредните против Баерн и Тотенхем. Али како и да е, Жиру треба да се смета за еден од јаките кои настапиле вчера, а не како резервен играч.

Него треба да се разграничи сериозно сфаќање на купов со желба за победа. Со тројца младинци во прв тим, со неколку резерви и со само еден или двајца стандардни првотимци не верувам дека клубот дава приказ дека сериозно го сфатил купов. Ова го мислам за Ливерпул затоа што таков мислам дека ќе ви биде составот вечер. Може и сум грешка, ќе видиме, ама таков состав тешко дека ќе видиме во премиерлигашка утакмица или во утакмица од Лига на шампиони. Иначе кој и да излезе на терен сигурно е дека клубот сака да победи. И Арсенал сакаше да победи вчера, ама киксна. Ако веќе се стигне со ваков состав до полуфинале тогаш океј е да се стави стандарден тим на терен.
Да да и Пер ама некако Жиру ми фати повеќе око :)))

Иначе, воопшто не си во право ама освен нападот, каде што единствен ни е Ориги, на другите позиции немаме проблеми со некои повреди и можеме да извадиме јак состав, сепак Клоп ќе извади и те како комбиниран состав со Богдан на гол и Тешеира, Бранаган и Рандал. Тоа ти е нов играч на гол, во одбрана, дефанзивен дел од средина и офанзивен дел од средина. Додај го и Ориги кој сезонава требашеда ни биде 4та опција во напад, позади Бентеке, Стаџ и Ингс, ете ти уште еден да кажам условно кажано неискусен играч, мада има настапи и на Светско, така да не е баш бос. Додај ги тука Ален и Туре и ете ти страшно несериозен состав :)[DOUBLEPOST=1446053654][/DOUBLEPOST]
Купов на екипите за биг дострел освен за чистење н ѓубрето и гледање колку им сече на некои младинци, не треба да биде трофеј за бркање. Фергусон кога ќе беше елиминиран од тука со некој резултат од 3-0, 4-0, 80% тимот што му настапил на таа утакмица беа продадени уште наредниот први јуни. Освен нели како што напоменавте, ако стигнеш до полуфинале па да речеш или па примерот на Пејо за Ливерпул, да се кренат играчите.
Тимот на Ферги палел низ ПЛ и Европа, за разлика од овој на Ливерпул и затоа е потребен, за оние кои што ги сметаме за лидери (Џан, Сако, Хендо) остетат како е да освоиш трофеј, да го заработиш :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Да да и Пер ама некако Жиру ми фати повеќе око :)))

Иначе, воопшто не си во право ама освен нападот, каде што единствен ни е Ориги, на другите позиции немаме проблеми со некои повреди и можеме да извадиме јак состав, сепак Клоп ќе извади и те како комбиниран состав со Богдан на гол и Тешеира, Бранаган и Рандал. Тоа ти е нов играч на гол, во одбрана, дефанзивен дел од средина и офанзивен дел од средина. Додај го и Ориги кој сезонава требашеда ни биде 4та опција во напад, позади Бентеке, Стаџ и Ингс, ете ти уште еден да кажам условно кажано неискусен играч, мада има настапи и на Светско, така да не е баш бос. Додај ги тука Ален и Туре и ете ти страшно несериозен состав :)[DOUBLEPOST=1446053654][/DOUBLEPOST]
Тимот на Ферги палел низ ПЛ и Европа, за разлика од овој на Ливерпул и затоа е потребен, за оние кои што ги сметаме за лидери (Џан, Сако, Хендо) остетат како е да освоиш трофеј, да го заработиш :)
Па тоа и јас го пишав де, дека ќе извадите ептен комбиниран тим со само еден или двајца првотимци. Како Морено на пример што мислам дека ќе игра. А тоа не ми кажува дека Клоп ептен сериозно го сфатил купов. Повеќе ми кажува дека му е потребна свежина за во сабота. :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Добро ете за Жиру ви објасни чичо картер, а за Пер, шо знам мене ме нервира дека е спор и се почесто добива можност Габриел да игра место него и затоа не го сметам за стандарден првотимец.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Добро ете за Жиру ви објасни чичо картер, а за Пер, шо знам мене ме нервира дека е спор и се почесто добива можност Габриел да игра место него и затоа не го сметам за стандарден првотимец.
Само еднаш Габриел играл прва постава, а Мертесакер бил на клупа и тоа е кога Мертесакер само што се опорави. 10 пати обратно. Нема дилеми кои ни се првотимци во одбраната.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Само еднаш Габриел играл прва постава, а Мертесакер бил на клупа и тоа е кога Мертесакер само што се опорави. 10 пати обратно. Нема дилеми кои ни се првотимци во одбраната.
Дoбрo ете зa Мертезaкер сум згрешил, aмa јa уште не гo сaкaм :D

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom