Era

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Па да ве слушнам.
За луѓево нема што да се зборува.
Им ја обожавам музиката.
Кој ги слушнал нека коментира ,кој не ги слушнал му препорачувам одма да ги зема...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ијаааа....никогаш не би помислил дека сите овие големи хитови користени како филмска музика во мнооогу филмови се од една иста група! :) Кул...ке си ги најдам од торент ке си ги симнам...јаки песни имаат...
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Мои фаворити. На доста добар начин ја користат црковната музика и произведуваат музика која те опушта. Најдобри песни според мене се Ameno и The Mass.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Ги обожавам..инаку една од најомилените ми е Ameno..и то =)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ауууу топ се ги слушам и јас :uvo:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Одлични се...музиче баш онака за опуштање..
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
Ameno не е во оригинална верзија тука но сепак и оваа верзија е добра
 
D

dh00|

Гостин
ми се допаѓаат.кога ќе ги слушам ме опуштаат максимално...
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
ок се, добра манипулација, језда прв пат ги слушам. А имаат нешто што е комплетно нивно? да не е манипулирано?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Најмногу ми се допаѓаат Ameno, Don't go away и Dom't you forget. Прекрасни се.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Значи мора да се уништи секоја тема?
Ова е уметност а не предмет на заебанција.Овие тешки инцести,дегени и кретени избркани од дома немало шо да пра и се заебавале со голема и емоционално силна музика мн поголема од твојата музика GODLIKE.Те молам батали со пишување на темава ако немаш нешто да предложиш слично на ова или да остајш коментар во врска со музиката
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Не е тоа уништување на темата, тоа си е нивна кореографија за песната и да бидам искрен, ептен добро ја имаат извежбано.
Инаку, што се однесува за Era, и јас многу ги слушам - ептен добра музика за опуштање.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Значи мора да се уништи секоја тема?
Ова е уметност а не предмет на заебанција.Овие тешки инцести,дегени и кретени избркани од дома немало шо да пра и се заебавале со голема и емоционално силна музика мн поголема од твојата музика GODLIKE.Те молам батали со пишување на темава ако немаш нешто да предложиш слично на ова или да остајш коментар во врска со музиката
јас само си ја кладов омилената песна шо си ја слушам од Era. Сеа ако ти сметат овие 4 шо си напрајле своја кореографија пушти ја музиката и мижи и решен проблем
 

Kajgana Shop

На врв Bottom