Enigma

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
Enigma е музички проект основан во 1990. Нивната музика се карактеризира како New Age и имаат издадено 8 албуми од кои најпознати се Mcmxc A.D. кој е продаден во 20 милиони копии, и збирката на најдобри песни The best of Enigma.

Едни од најдобрите и најпознатите песни од Enigma се Return to Innoscence и Why (и еве ги подолу:))


 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Случајно ги сретнав и толку ме бендисаја шо им спуштив и дискографија. Им изобилуват со сензуалност музикава. Неверојатни се за опуштање, за со женска и така натака. Го пушташ Love, Sensuality, Devotion албумот, легвиш на кревет и за пола сат си ко нов.:)
Mea Culpa, Gravity of Love, Age of Loneliness... безвременски.
 
D

dh00|

Гостин
фала богу некој отвори тема и за нив...
обожавам да ги слушам,ме релаксираат, посебно ако сум нервозна нешо:)
исто ми се допаѓа и оваа

Enigma + Era = совршенство:pipi:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
одлични се, поготово за опуштање ... на сите овие пред мене ќе се надоврзам само со TNT for the brain една од нивните најдобри
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Одлични..супер за опуштање..па и затоа го симнав Mcmxc A.D.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.728
Оваа песнава Return to Innoscence во минатото на МРТВ идеше како реклама против дрога со Грим Рипер во главна улога
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Енигма ги слушам само кај еден другар кога одам дома од лап-топ за опуштање се закон... со еден збор Енигма се уживанција...
неам некој омилени песни неможам да кажам дека сите ми се допаѓат оти ги немам слушнато сите а до сега што имам слушано стварно е кул...
Презерватив позЗ до тебе и темата
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Следна тема Вангелис или Шилер а?
Он топик.
Ја обожавам оваа музика.Ме опушта и ми праи рајат да имам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom