EDC (everyday carry)

IHateBottleOpeners

Добро познат, со лоша репутација.
Член од
29 март 2015
Мислења
103
Поени од реакции
158
Минималистичко ЕДЦ... Буквално за секаде. SAM_0263.JPG
По дома, до продавница, до надвор некаде, на работа (каде што носам плус 100 дрнгалашки)... Таа петстотката така ми се погоди, не е за чалам, после одам на работа далеку од градот, па за секој случај да си имам. SAM_0264.JPG
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Што пари ранецот? Кој модел е точно? Како си задоволен?

Јас барав 5.11 ама немаат ништо на лагер.
 

IHateBottleOpeners

Добро познат, со лоша репутација.
Член од
29 март 2015
Мислења
103
Поени од реакции
158
Што пари ранецот? Кој модел е точно? Како си задоволен?
Јас барав 5.11 ама немаат ништо на лагер.
:) И јас му барав раш 12ка, ама ништо, овој го земав 5510д. и сега за сеха е коска, многу добро направен, со многу опции... Сега за сега сум многу задоволен, се надевам дека така ќе продолжи. Инаку моделот е Tasmanian tiger Combat pack
 

cesma

Finest Сasual Dating - Actual Girls
Член од
20 ноември 2014
Мислења
166
Поени од реакции
100
Од сликиве прво си викам WTF две торбички една врз друга 5500 ден. Нешо тактикал срвајвор - џабе фрлање пари - се филма баткава :facepalm: ама не било така... :P

Добар ранец, колку гледам околу 150 долари е на Амазон така да дури и добра цена има ко за кај нас. Ми се свиѓа што има 300 прегради ама има и мали џебови од страните на каишот за околу стомак. Топ е што има алуминиумска рамка! Се на се добар дил!!! Создравје да ти служи. :)
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
Може ли некој да ми каже каде во Скопје можам да купам паракорд 550, колку што прочитав претходно тешко дека ке се најде.
Ако има некој би сакал да купам 3-4 метра. Фала и поздрав
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Може ли некој да ми каже каде во Скопје можам да купам паракорд 550, колку што прочитав претходно тешко дека ке се најде.
Ако има некој би сакал да купам 3-4 метра. Фала и поздрав
Имаш пп
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
Гледам темава малку замрела, па ај да ставам слики од моето EDC

IMG_4950.jpg

1. Батериска ламба VARTA
2. Victorinox Hiker
3. BIC упаљач
4. CASIO часовник
5. Паракорд нараквица (моден детал)
6. КOMATSU ноже
7. Клучеви со NITEIZE s-biner

Еве и една од моето претходно EDC, сега ми стои во биро за резерва и го носам само кога одам на пат

IMG_4959.jpg

1. Victorinox Camper
2. Батериска ламба MAG-LITE solitare
3. Епрувета со 100% алкохол
4. Пластични стегачи
5. Антисептичка влажна марамица
6. Паракорд

Ај ставете и вие да видам што ново и интересно сте набавиле во последно време.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Кај мене сеуште само ова, само што сега штипката му е титаниумска и стои длабоко во џеб.
Spyderco paramilitary2

Еве слика од новата штипка:
.
.
 
Последно уредено:

cesma

Finest Сasual Dating - Actual Girls
Член од
20 ноември 2014
Мислења
166
Поени од реакции
100
Кај мене сеуште само ова, само што сега штипката му е титаниумска и стои длабоко во џеб.
Spyderco paramilitary2

Еве слика од новата штипка:
.
.
Уште G10-ката да ја замениш со некое твое ремек дело од рачка и се ќе биде на место :)
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Уште G10-ката да ја замениш со некое твое ремек дело од рачка и се ќе биде на место :)
Тоа нема да се случи, материјалов е супер за користење тврд и жилав, башка лејнерите се внатре во рачката што само ј отежнува работата.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Од лево кон десно: Преврзок со тритиум, Victorinox Classic SD, Nitecore Tube, тутаниумски приврзоци/штрафцигери/мини хебли, Olight Baton S1 со фозфорни glowsticks, Benchmade 556, Forme кинески телефон, (долу лево) Adidas титаниумски часовник, Labello, титаниумско свирче (имаше и тритиум ама го скршив), Benchmade 940.
Алсо рејт.
EDC2.JPG
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Од лево кон десно: Преврзок со тритиум, Victorinox Classic SD, Nitecore Tube, тутаниумски приврзоци/штрафцигери/мини хебли, Olight Baton S1 со фозфорни glowsticks, Benchmade 556, Forme кинески телефон, (долу лево) Adidas титаниумски часовник, Labello, титаниумско свирче (имаше и тритиум ама го скршив), Benchmade 940.
Алсо рејт.
Прегледај го приврзокот 133227
И као демек све носиш со тебе ? не така ?
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
И као демек све носиш со тебе ? не така ?
Како демек ДА, сега веќе кога носам карго панталони и палто со 32409 џеПови. Летно време одам минималистички, оти ми паѓаат шорцевите кога се со полчи џеПови.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Како демек ДА, сега веќе кога носам карго панталони и палто со 32409 џеПови. Летно време одам минималистички, оти ми паѓаат шорцевите кога се со полчи џеПови.
hahah oks
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Од лево кон десно: Преврзок со тритиум, Victorinox Classic SD, Nitecore Tube, тутаниумски приврзоци/штрафцигери/мини хебли, Olight Baton S1 со фозфорни glowsticks, Benchmade 556, Sabre Red пепер спреј, Forme кинески телефон, (долу лево) Adidas титаниумски часовник, Labello, титаниумско свирче (имаше и тритиум ама го скршив), Benchmade 940.
Алсо рејт.
Прегледај го приврзокот 133227
Сум заборавил да го напишам... ^
 

Kajgana Shop

На врв Bottom