EDC (everyday carry)

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
EDC (everyday carry): Предмети што ги носиме секојдневно каде и да одиме.
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Каде и да одам со мене носам: мобилен телефон, некој денар, швајцарско ноже, мултифункционална клешта, електрик...без овие предмети не излегувам од дома :). А што носите вие?
 
Последно уредено:

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Ти дечко од мотика да не се досели тука или ми се чини? :)

Кај мене стандард пуни џебови. Клуч, телефони, тутун и кеш(доколку пуштиле срце од дома) :)
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Ти дечко од мотика да не се досели тука или ми се чини? :)

Кај мене стандард пуни џебови. Клуч, телефони, тутун и кеш(доколку пуштиле срце од дома) :)
И таму и тука :) абе барав форуми за оружје,пробав на идивиди-слабо,гледам тука има нешти поинтересно и тука сум сега нов :)
А некои така по-специфични предмети како ножиња, саати, интересни употребливи привезоци и сл...?
 
Ф

Флеш

Гостин
Машко => новчаник,телефон(самсунг с7) и клучеви од кола ...... ако ме поебе колата , без клучеви исклучок .... :)
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
И таму и тука :) абе барав форуми за оружје,пробав на идивиди-слабо,гледам тука има нешти поинтересно и тука сум сега нов :)
А некои така по-специфични предмети како ножиња, саати, интересни употребливи привезоци и сл...?
За ножиња не, саат не, а од привезоци КТМ знакче и мал отварач за капачиња :)
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Инаку за темава мислам за вакви работи :) и без слики од нешто туѓо ве молам...сакам да видам кој што лично поседува.
2014-04-09 19.29.35.jpg
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Не е туѓо, ја поседувам :)

Не е многу голема, може да се носи секојдневно ако имаш длабоки џебови, или бубреже.

 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Не е туѓо, ја поседувам :)

Не е многу голема, може да се носи секојдневно ако имаш длабоки џебови, или бубреже.

sku_2640_1.jpg
абе мало си е мало...на пр.моето електриче е 800
лумени,а користам 1x алкална од 1.5v и сигурно е послабо...а ако ставам вакво нешто,ќе биде помоќно...инаку има приспособувачки фокус и со најмал радиус има домет од над 200 метри :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Најмалиот радуис ти е како ласер, знам има комшија една слична :)

Секако твојата е многу по практична за секојдневна употреба, она што јас го постирав не е едц. Иначе батеријава што си ја постирал е мизерија, да не идеме офтопик, прати ми пп ако ти требаат вистински батерии. 800 лумена, е само кога е во најмал фокус, на сток подесување, не е над 300 лумени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom