Door gym

Член од
18 март 2011
Мислења
60
Поени од реакции
12
Здраво дечки, дали некој користи ваков реквизот и какви исуства имате? поздрав
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Ист бенефит го имаш од ова како од вратило, што воопшто не е лошо ако си испод 80-90 кила. Мене не би ме држело.
Ако се заклучува добро, се исплати како такво.
Тешко е да правиш dips со ова (за трицепс вежбата со раце од позади) бидејќи е ниско, за подлабоки склекови може да ти служи.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Топ е, го користам веќе 2 месеци и е ок за низ дома. Ко што пиша Misery малце е кнап али јбг ќе се снајдеш.
После тоа се гледаш у огледало 5минути и сфаќаш дека и хулк да ти дојде ќе гo изедеш :icon_mrgr: позз вежбајте не се заебавајте.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Здраво дечки, дали некој користи ваков реквизот и какви исуства имате? поздрав
Имам одлично искуство, го користам повеќе од 2 години. Зимај го не се мисли ич, таа цена сега што ја има е како една членарина во теретана, а добиваш целосна вежба за грб, бицепс, подлактици и абдомен.
Единствена маана му е што не фаќа на секоја врата поради дебелината на ѕидот, ама можеш да им го вратиш ако не ти фаќа, така да пробај си.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
имав вакво исто, држеше 3-4 месеци после се скрши, попушти таа шипката кај центарот што се спаја, ако си полесен ке немаш гајле
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Да, тоа заборавив, и јас кога сум пробал со тесен фат се витка на средина, околу 70 кила сум. Така да препорачливо е паралелен, нормален или широк фат, избегавај ептен тесен.
 
Член од
18 март 2011
Мислења
60
Поени од реакции
12
Фала дечки, дали знаете за која дебелина на ѕид е справата ? По се изглеа ќе ја пробам справава.
 
Член од
18 март 2011
Мислења
60
Поени од реакции
12
Јас планирам вакво да земам - http://www.bidifit.com.mk/fitnes-oprema/fitnes-rekviziti/gymbit-door-bar-fitnes-rekvizit.html
Сакам да почнам П90х3 да вежбам.
Мислам дека е помалку практично за разлика од ова моево истото го има во Bidifit а како ова моево што го барам ако некој знае каде може да најдам нека пише. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom