Dedicated For Life

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
не ми се верува дека сеуште нема тема за групава...
според многумина најдобриот Македонски Swedish Death Metal, доста добро просперираа во 2005/2006 со нивниот албум By All Means, моментално се обидуваат веке скоро година дена да го завршат нивниот втор албум, во меѓу време бендот два пати си го промени својот состав т.е. гитарист.

да не должам многу еве ви го нивниот прв спот од No Faith песната...
п.с. во потпис ми е текстот од By All Means.
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=jy3c6yv3nhs[/MEDIA]
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
п.с. не сум го гледал спотов со месеци, дури сега приметив дека детенцето што трча е уставари Ристе Демонајзер од на Дамир групава, како се викаа СоуФар...бе!
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Првиот гитарист на групата односно Џоле такозвани Underdog е мој другар, типот навистина многу добро свири на гитара, не знам зошто ја спукаа работата.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Ау лоша тема!

Хм, Dedicated, ептен трендовско, и сум приметил дека се женски бенд (женскиве незнам зашто ептен се палат на нив, и тоа и неметалки дури) хахахахаха. :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Првиот гитарист на групата односно Џоле такозвани Underdog е мој другар, типот навистина многу добро свири на гитара, не знам зошто ја спукаа работата.
и јас добро стојам со џоле, порано сакавме Punk'n Roll бенд да составиме заедно со Могли, Александар и брат му Нинџа ако ги знаеш, од негово мало се :)

иначе сега мислам дека џоле свири со SMUT или така нешто, пред неколку недели на една свирка го видов, а излезе од бендот поради Психо, нешто се закарале а и одсекогаш психо правел проблеми во врска со членовите на бендот. Ко Макс кавалера :)
Ау лоша тема!

Хм, Dedicated, ептен трендовско, и сум приметил дека се женски бенд (женскиве незнам зашто ептен се палат на нив, и тоа и неметалки дури) хахахахаха. :)
за Гиже збориш?

ноу хард филингс :) малце шега, на твоја сметка се разбира!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
за Гиже збориш?

ноу хард филингс :) малце шега, на твоја сметка се разбира!
Хахаха, далеку од тоа не е она површна, нејзините бендови се Lelek, Holocaust, Decadence, Nihilist :)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
и јас добро стојам со џоле, порано сакавме Punk'n Roll бенд да составиме заедно со Могли, Александар и брат му Нинџа ако ги знаеш, од негово мало се :)
А ти што мислиш од кое маало сум јас?
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Disco Funky Lounge...

Со dog си беа најбољи постава, али паметно од страна на Џоле шо си отиде... си најде 2 бенда (SMUT | Edge Of Hate) и баш е супер..

А за дфл неам коментар..
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Психо ми е комшија и колега на факултет:pos2:
Ги глеав 2-3 пати дефинитвно еден од подбрите македноски бендови.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Не ме фасцинираат. Не викам дека се лоши, едностафно не ми се по фкус. А тоа дека се женски бенд (по дефиницијата на Гижо) и ја ќе да сум приметил.

Свират македонски шведски дет метал?=))
 

Symbolic Art

Метал Џумбушлија!
Член од
28 јануари 2007
Мислења
192
Поени од реакции
23
Поточно Скопско скадинавски прогресив дет ама со примеси на гетеборшките предградија кај што доминираат супермаркети и бензински пумпи!
 

pojma_nemam

Пиво
Член од
27 јуни 2007
Мислења
288
Поени од реакции
1
а како поминаа на batle for wacken во белград
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
DFL се еден од подобрите мак метал бендови, но сепак според мое мислење оригиналноста им е сеуште лабава. Многу пати ми заликуваат песните на некои од познати бендови. Сега скоро разбрав дека работат full throttle, па ќе го видиме новиот материјал.
Во секој случај, многу се надежни. На секоја нивна свирка сум поминала Топ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom