Day Off

Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Во сабота во Струмица имаше Моторијада,и јас излегов да ги видам моторите...Разгледав и седнав во еден кафич.После некое време се враќам и гледам бенд се спрема да свири...Застанав пред нивв и чекам да почнат да свират...ЛЕЛЕЕЕЕЕ кога ги чувв адреналинот ми скокнааа!!! Момциве прв пат ги видов у живот биле од Скопје...Направија лудило со песните HighWay To Hell,All Right Now,Cocaine,Little Wing,Gimme All Your Loving' ....Песниве беа свирени до тон исти ко оргиналот.Гитаристот ми остави најголем впечаток солажите беа лудницаа:vozbud:На Little Wing едноставно РАСТУРАШЕ...И на финалната песна кога ја почнаа SWEET HOME ALABAMA е тогаш се кршаше се што е шише :smir:...

Има ли некој повеќе информации за овој бенд?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не слушам рок но имам одено на нивни свирки. Закон се!
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Најпобољиот тезгарски кавр бенд во Македонија и пошироко.Свири се и сегде веќе 15 години, со што станува еден од најстабилните бендови, што сеуште функционираат беспрекорно и се сигурна варијанта за секаков тип на журкааааа. Кој не знае нека проба :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
До летово редовно им идевме у Мамас, сега зимска сезона се надевам идеме пак.

Дефинитивно прават лудница свирки :)

 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Јас бев пред недела дена и денес мислам пак да појдам:helou:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Закон група се, друго нема што да коментирам.

Можеби некој член кој е од постарата генерација знае повеќе за нив.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Крле е :zver: Штета за нив што слабо се експонираат во јавност,а се доста квалитетни,т.е. докажано најдобриот кавр бенд во Македонија чак и пошироко. :smir:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Во сабота во Струмица имаше Моторијада,и јас излегов да ги видам моторите...Разгледав и седнав во еден кафич.После некое време се враќам и гледам бенд се спрема да свири...Застанав пред нивв и чекам да почнат да свират...ЛЕЛЕЕЕЕЕ кога ги чувв адреналинот ми скокнааа!!! Момциве прв пат ги видов у живот биле од Скопје...Направија лудило со песните HighWay To Hell,All Right Now,Cocaine,Little Wing,Gimme All Your Loving' ....Песниве беа свирени до тон исти ко оргиналот.Гитаристот ми остави најголем впечаток солажите беа лудницаа:vozbud:На Little Wing едноставно РАСТУРАШЕ...И на финалната песна кога ја почнаа SWEET HOME ALABAMA е тогаш се кршаше се што е шише :smir:...

Има ли некој повеќе информации за овој бенд?
Еееее уште ми е жал што ги пропуштив, пошто не бев во Струмица тој период:( Али немаше човек што не го прокоментира и пофали настапот на дечките и што не ми дотураше сол на раната шо сум пропуштила таков настан, направиле атмосфера што во Струмица одамна не се беше почуствувала.Да се надевам дека ќе дочекам наредна прилика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom