David Bisbal

Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
No comment - само уживајте :

[media]http://www.youtube.com/watch?v=ZRhGwRG0YK8[/media]

Дечкото е страшно талентиран, убав и има прекрасна иднина пред него. :music3:
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Не гледам во што е поразличен од Рики Мартин и компанија...
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Па не знам како гледаш на работите ама М од Мартин ниту Р од Рики нема :wink:
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Па незнам како ти гледаш ама мене ми е ко __________________ (enter random pop star name, preferably spanish/latino).
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Го гледав ја лично во Gran Arena de Madrid пред две години :wink:

И да : според тоа што го видов БЛАГА врска нема со Рики Мартин. Рики може да му ги мие нозете на Давид. И престанете со генералии - ритмот е чисто андалузиски и нема врска со random star & latino spanish :wink:

Не значи дека ако пее на шпански дека е сместа рандом стар... И уште нешто : знаеш шо е Buleria? Ако не знаеш не тропај зелени! :star:
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Macedalien напиша:
Го гледав ја лично во Gran Arena de Madrid пред две години :wink:

И да : според тоа што го видов БЛАГА врска нема со Рики Мартин. Рики може да му ги мие нозете на Давид. И престанете со генералии - ритмот е чисто андалузиски и нема врска со random star & latino spanish :wink:

Не значи дека ако пее на шпански дека е сместа рандом стар... И уште нешто : знаеш шо е Buleria? Ако не знаеш не тропај зелени! :star:
Не сум гледал ниту еден од нив двајцата за да ти реплицирам на тоа, ама сепак, мене не ми е ништо сензационално. А, за ритамот... И новата песна на Каролина е 7/8 па е површна поп песничка...
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Buleria, buleria, tan dentro del alma mia
Es la sangre de la tierra en que naci.
Buleria, buleria, mas te quiero cada dia
De ti vivo enamorado desde que te vi.

од вчера коа ми ја прати едно 10пати ја слушав :) :) :) :)
 

BaBy_Vik

...SiMpLy AdOrAbLe...
Член од
4 декември 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
Tipo e zakon :D ....site negovi pesni mi se aresat .... "Al Filo De La Irrealidad" "Cuanto Te Ame" ...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Го знам уште од 2002-та, кога зеде второ место во Operacion Triunfo.:)
Уште со првиот албум-Corazon latino ја освои Латино Америка.
Го обожавам.Само за една работа му се лутам-што на таков грд начин ја остави Chenoa.:jaj:
Но, сепак го сакам, неговиот приватен живот нема врска со музиката.:)
Еве ја песната што ја отпеа вечерта кога победи и благодарение на тоа го запозна речиси цел свет.


Инаку, мојата омилена негова песна е Digale.




Навивам за него.:pipi::)
 
Член од
24 август 2011
Мислења
29
Поени од реакции
11
Баш би сакала повторно да се актуелизира темава, одамна е заборавена... Ако има фанови на Давид би ве замолила да постирате се што сакате во врска со него и да се придружите на FB страницата David Bisbal Macedonia Fans! Да видиме колку фанови не има во Македонија, па ако е тоа можно да се организираме и како фан клуб како што тоа го имаат направено и во други држави (вклучувајќи ги и Србија, Хрватска, Босна, Романија... итн). Следете не и на твитер @DBMacedoniaFans (инаку овој профил го следи и Давид лично па можеме и да го контактираме, онака колку да види дека има и овде фанови). Инаку досега во една прилика на чат во живо ги поздрави фановите од Македонија :)
Се надевам на ваши одговори :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Се придружив на ФБ.Од последниве изведби/концерти што сум ги гледала на нет, овој акустичен настап најмногу ме импресионира...Секоја му чест!:cuc:
Невозможно е човек да остане рамнодушен на таков глас и таква музикалност...

 
Член од
24 август 2011
Мислења
29
Поени од реакции
11
Благодарност и добре дојде! :) Слободно можеш да даваш коментари, предлози и сл. И да, акустичниве настапи му се стварно врв, поточно цела турнеја на која е моментално. Навистина има талент и мислам заслужува да му се обрне внимание :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom