Cypress Hill

Член од
29 април 2008
Мислења
184
Поени од реакции
9
sto ke kazete za CYPRESS HILL ???????????????????????????????
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
A ти што би кажал? Многу не креативно отворена тема. Да напишеше збор два за нив па да се развива дискусија а вака што?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Прв пат коа почнав да се палам на музика беше касета со: Cypres Hill, Ice Cube, Snoop Dog, Dr.Dre. Оваа касета ги имаше најкласик хитовите, Friday, Insane in the Brain, Who Am I (What's My Name), Итн итн, коа рапот и хип хопот сеуште не беше на работ на усерување, ама сеуште не беше усерен.

7 одд Insane in the Brain од овие беше хит у друштво, па после Dr. Greenthumb, па од Црна Хроника на 103ка го снимив цел Skull & Bones, со рок-рап песните што им беа, и после дојде крајот на добриот рап во светов усран. Свака част за периодот, златните времиња на оваа музика, од Паблик Енеми и Ран ДМЦ, до првиот албум на Еминем.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Прв пат коа почнав да се палам на музика беше касета со: Cypres Hill, Ice Cube, Snoop Dog, Dr.Dre. Оваа касета ги имаше најкласик хитовите, Friday, Insane in the Brain, Who Am I (What's My Name), Итн итн, коа рапот и хип хопот сеуште не беше на работ на усерување, ама сеуште не беше усерен.

7 одд Insane in the Brain од овие беше хит у друштво, па после Dr. Greenthumb, па од Црна Хроника на 103ка го снимив цел Skull & Bones, со рок-рап песните што им беа, и после дојде крајот на добриот рап во светов усран. Свака част за периодот, златните времиња на оваа музика, од Паблик Енеми и Ран ДМЦ, до првиот албум на Еминем.
prviot na eminem e 1996 toa ne e krajot na golden erata na rapot krajot e nekade kon 1998 (spored moe mnenie iako i vo 2002 se pojavi eden hardcore album i ne6to vo 1998 i 2001)...ama sepak edno RIP za vistinskiot rap..pozz...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Skull & Bones :) фаворит!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
prviot na eminem e 1996 toa ne e krajot na golden erata na rapot krajot e nekade kon 1998 (spored moe mnenie iako i vo 2002 se pojavi eden hardcore album i ne6to vo 1998 i 2001)...ama sepak edno RIP za vistinskiot rap..pozz...
Ти збориш за оние албуми што му се андерграунд, неиздадени некој вид. Јас мислев на The Slim Shady LP од 1999та.
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Дефинитивно едни од најдобрите ...Старите албуми се каде каде подобри од денешните :wink:.Еве ги моите омилени траки
How i could just kill a man
Low Rider
Latin Thugs
Dr.Greenthumb
Ganja Bus
Tequilla Sunrise
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
8
иако прекинав со активно слушање рап Cypress уше ги слушам.
How i could just kill a man, Hits From The Bong, Insane in the Brain топ 3 песни од нив според мене бар.

ОLD SKUL IZ DA SHIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

иначе летово имаат настап на Green Fest. фестивал подржан од EXIT. Бев прилично попален да идам али ше видиме.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Само III Temples of Boom албумот другарчиња. Funk Freakers, Stoned Raiders, Illusions,
Strictly Hip Hop и траката која не можам да ја изоставам I wanna get high :)!
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Пааа... според мене Цѕпресс се едни од најдобрите рапери кој постоеле до сега! Ја имам цела нивна дискографија! И најомилен албум ми е инсане ин тхе браин! и сеа дискутирајте за цѕпресс не за еминем или цл...Чд:vozbud:

 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Cypress Hill owning ya~!
Омилени Песни:
How could just i kill a man
Insane in the brain
Boom biddy bye bye :D

ЗАКОН СЕее!!!!

КлАСИКА :tv::tv::tv::tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom