Corey Taylor

што мислите за Corey?


  • Вкупно гласачи
    58
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Corey Taylor,вокал,гитарист,текстописец,фронтмен на најдобрата (Њу)метал група Slipknot,и на неговата група Stone Sour.Stone Sour,основана за да биде СОФТ,без дерење и рикање,за да може да си го задржи гласот кој го има,и да рока во слипкнот!-според многумина,еден од најдобрите вокали на денешницата,со извондредни капацитети за создавање лирки....мене во длабочината на гласот ме потсеќа на Фил Анселмо....многу добри вокали....еве нешто сликички...




:music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3::music3:



-се молат сите коишто мислат да коментираат нешто против него,да не го прават тоа,за се си има тема,така да,нека си го најдат местото на тоа шо сакале да го пишат!
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
браво бе брат за темава...
еден од најдобрите фронтмени што постоеле,а тоа што го прави со слипкнот е нешто неверојатно.......
а за тоа што некој пишуваат дека слипкнот станале SOFT,не значи дека ако имаат една балада и една песна во која нема викање или текстот да не е за самоубивање и сечење вени станале SOFT..
сте ги слушнале ли :02. Gematria (The Killing Name),03. Sulfur,
04. Psychosocial,07. Butcher's Hook,10. Wherein Lies Continue,
12. All Hope Is Gone,09. This Cold Black , ако тоа е SOFT тогаш што не е SOFT........
ае pozz до сите....
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
ја незнам шо не чини ако создава балади човекот?-па баладите се најдобри песни...од се...YU Rock балади,метал балади,рок балади....НАЈДОБРО!

-ако има некој инфо кај може да се набават маски од кори тејлор и другарчињата нека пише:smir:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.615
Поени од реакции
10.869
-ако има некој инфо кај може да се набават маски од кори тејлор и другарчињата нека пише:smir:
:icon_lol:


Контактирај ги...ако сметаат дека не се веќе уникатни и оригинални, па да прават пари и со маските...можеби..
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
музиката настрана,маските им се стварно убави...сакам некоја таква за маскембали,ограбување банка,слични работи:vozbud:
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
-се молат сите коишто мислат да коментираат нешто против него,да не го прават тоа,за се си има тема,така да,нека си го најдат местото на тоа шо сакале да го пишат!
ГОВНО ВОКАЛ, ЃУБРЕ, СТОКА НЕВАСПИТАНА МАМЕ МУ ЕБЕМ:pipi:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Тој и Џонатан се меѓу најдобрите вокали. Стварно има одличен глас, знае да изглуми се во песна, и само така нека се продолжи. Прави разни ритами на гласови во песните и е експерт за се се се ...
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
не ми прави ќеф типов, појаки се сценски одколку музички:jaj:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Кори Тејлор ?? Ако он е еден од најдобрите вокали јас сечам полов орган и го ставам на И-Беј.
Побогу , треба да си многу неслушан за да кажеш дека Кори е еден од најдобрите вокали .
Не велам дека е лош , ама Далеку , ЕПТЕН далеку е од листата на најдобрите ..
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Кори Тејлор ?? Ако он е еден од најдобрите вокали јас сечам полов орган и го ставам на И-Беј.
Побогу , треба да си многу неслушан за да кажеш дека Кори е еден од најдобрите вокали .
Не велам дека е лош , ама Далеку , ЕПТЕН далеку е од листата на најдобрите ..
^
|
|
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Ако е ова вокал тогаш јас сум Марија Магдалена од тајната вечера на Давинчи
Ни знај да пеј ни нишчо тотален кретен е чоекон:tapp:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Ако е ова вокал тогаш јас сум Марија Магдалена од тајната вечера на Давинчи
Ни знај да пеј ни нишчо тотален кретен е чоекон:tapp:
добро,никот ти кажува што човек си...тоа дека нишчо не знае да пее,е оти толку си го слушнал...сигурно си ја пеел песната Through the glass по кафичите,а не си знаел дека е он....има една лирка од него:"the bastard you know,is the hero you hate"
-НАЈДОБАААААААР!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom